Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Petz Wild Animals: Dolphinz (NDS)
OkładkaPetz Wild Animals: Dolphinz (NDS)

Petz Wild Animals: Dolphinz NDS

Zajmujemy się zarządzaniem parkiem rozrywki, bliżej zapoznając się z kilkunastoma różnymi gatunkami zwierząt. Są to między innymi tytułowe delfiny.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Petz Wild Animals: Dolphinz Premiera NDS

16października2007

producent: Magic Pockets wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Petz Wild Animals: Dolphinz

Animal Paradise

Theme Park

Zoo Tycoon 2 DS

Wild Animals: Dolphinz to jeden z tytułów sprzedawanych w ramach wypromowanej przez UbiSoft serii Petz. Podobnie jak w przypadku innych produktów z tego cyklu, mamy tu do czynienia z grą przygotowaną z myślą o najmłodszych sympatykach zwierząt. Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, główną atrakcją są delfiny, choć nie zabrakło także innych zamieszkujących głębiny gatunków. Za przygotowanie Dolphinz odpowiedzialne jest studio developerskie Magic Pockets, które w przeszłości specjalizowało się głównie w opracowywaniu gier na konsolę Gameboy Advance (między innymi Baldur's Gate: Dark Alliance czy Inspector Gadget: Advance Mission).

Producent do naszej dyspozycji oddał pokaźnych rozmiarów park wodny, ulokowany na tropikalnej wyspie. Spędzamy w tym miejscu wolny czas, bliżej zapoznając się z różnymi zwierzętami. Lista zawartych w grze okazów obejmuje kilkanaście różnych gatunków, także tych, które są zagrożone wyginięciem. Oprócz delfinów obserwujemy między innymi pingwiny, orki, wieloryby, rekiny, płaszczki, czy flamingi.

Znajdujące się w parku rozrywki okazy muszą znajdować się pod naszym czujnym okiem. Sprawowanie troskliwej opieki nad zwierzętami stanowi jedną z podstawowych atrakcji gry. Zwierzakom musimy dostarczać pożywienie, dbać o ich stan zdrowia, a także dążyć do zwiększenia poziomu ich zadowolenia. Każdy okaz jest dokładnie opisany, dzięki czemu szybciej podejmujemy właściwe decyzje. Zwierzęta ponadto szkolimy, tak aby nasi podopieczni byli w stanie wykonywać bardziej złożone sztuczki. Wiele z tych czynności pozwala na zachęcenie większej liczby gości do odwiedzenia parku. Pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczamy między innymi na renowację parku, poprawę poziomu życia swoich podopiecznych, czy zapewnienie dodatkowych atrakcji.

W trakcie rozgrywki zajmujemy się także wykonywaniem zlecanych przez postaci niezależne czynności. Wiele z tych misji cechuje się pewnymi walorami edukacyjnymi. Dowiadujemy się więcej na temat samych zwierząt, ich przyzwyczajeń, a także staramy się uchronić poszczególne gatunki przed całkowitym wyginięciem. Bawimy się w pojedynkę, choć producent przewidział możliwość bezprzewodowej komunikacji z innymi graczami. W taki właśnie sposób zapraszamy swoich znajomych do odwiedzenia przygotowanego przez siebie parku rozrywki. Całość rozgrywana jest w pełnym trójwymiarze. Na ekranie obserwujemy ładnie animowane zwierzęta. Akcję obserwujemy z wielu różnych ujęć kamery. W zależności od własnych preferencji park rozrywki oglądamy z lotu ptaka, bądź też dokonujemy pełnego zbliżenia na wybrane obiekty.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Petz Wild Animals: Dolphinz: Odpowiednia dla każdego wieku.