Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Petz Rescue Ocean Patrol (NDS)
OkładkaPetz Rescue Ocean Patrol (NDS)

Petz Rescue Ocean Patrol NDS

Wyruszamy na bezludną wyspę z zamiarem ratowania zamieszkujących okoliczne wody zagrożonych gatunków. W wolnych chwilach bawimy się z napotykanymi stworzeniami, wykorzystując ekran dotykowy oraz mikrofon konsoli DS.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Petz Rescue Ocean Patrol Premiera NDS

28października2008

producent: Magic Pockets wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Petz Rescue Ocean Patrol

Emergency: Disaster Rescue Squad

Zoo Keeper

Zoo Tycoon 2 DS

Ocean Patrol to jeden z tytułów z promowanej przez koncern Ubisoft serii Petz Rescue. Gracz zajmuje się ratowaniem zagrożonych gatunków, wchodząc jednocześnie w interakcje z zamieszkującymi głębiny stworzeniami.

W trakcie właściwej rozgrywki przejmuje się kontrolę nad jedną z dwóch różnych postaci – Gregiem lub Milą. Główni bohaterowie wyruszają na bezludną wyspę celem udzielenia wsparcia swojemu wujkowi w ratowaniu zagrożonych wyginięciem gatunków. Sterowane postaci patrolują okoliczne wody, pomagając zwierzakom znajdującym się w potrzebie.

Z oczywistych względów główną atrakcją gry jest duże zróżnicowanie stworzeń, z którymi można wchodzić w interakcje. Są to między innymi lwy morskie, delfiny, rekiny, żółwie, pingwiny, a nawet wieloryby. Do ratowania chorych stworzeń wykorzystuje się łódź, z użyciem której zabiera się je na pokład. Proces leczenia obejmuje wykonywanie kilku prostych czynności, podążając zgodnie z wyświetlanym na ekranie wskazówkami. Równolegle należy dbać o zaspokajanie podstawowych potrzeb żywnościowych złapanych istot. Wyleczone zwierzaki wypuszcza się na wolność, obserwując ich dalsze reakcje.

Stosunkowo duży nacisk położono na możliwość bliższego poznawania zamieszkujących głębiny stworzeń. W szczególności widać to na przykładzie delfinów, z którymi można odbywać podwodne wędrówki, a nawet próbować porozumiewać się. W tym drugim przypadku na znaczeniu przybiera wbudowany mikrofon konsoli DS.

Oprawa graficzna Ocean Patrol prezentuje wysoki poziom wykonania. Zmagania zazwyczaj toczone są w trójwymiarowym środowisku, a widoczne na ekranie stworzenia wyróżniają się szczegółową animacją zachowań. Na uwagę zasługuje także duża swoboda przy eksploracji wyspy oraz otaczających jej wód.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Petz Rescue Ocean Patrol

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.