Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka Perils of Man (PC)

Perils of Man

Perils of Man to przeznaczona na pecety gra przygodowa. Gracz wciela się w nastolatkę szukającą zaginionego ojca naukowca. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, rozmowach z postaciami oraz rozwiązywaniu zagadek, w czym pomagają liczne wynalazki rodzica bohaterki.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | elementy logiczne

Okładka Perils of Man (PC)

producent: IF Games

wydawca: Vertigo Games

wydawca PL: IQ Publishing

Strona oficjalna

data premiery gry:

11mar2014

iOS

28kwi2015

PC

Perils of Man to wydana na pecety klasyczna przygodówka z interfejsem point-n-click. Produkcję opracowało studio IF Games, a głównym projektantem i artystą był Bill Tiller, czyli autor oprawy graficznej do wielu klasycznych gier firmy LucasArts oraz twórca serii Vampyre Story.

W grze wcielamy się w szesnastoletnią dziewczynę imieniem Ana Eberlin. Pewnego dnia otrzymuje ona paczkę od zaginionego przed laty ojca. Wewnątrz znajduje tajemnicze okulary, które według dołączonego listu łamią tzw. kod przeznaczenia i tym samym umożliwiają przewidzenie tego, co zdarzy się w przyszłości. Bohaterka postanawia wykorzystać ten wynalazek do odnalezienia ojca oraz odkrycia prawdy o sekretnej historii jej rodziny. W kampanii pojawia się także wątek podróży w czasie i cała historia rozgrywa się na przestrzeni ponad stu lat, pozwalając nam odwiedzać kluczowe momenty w historii.

Pod względem mechanizmów rozgrywki, Perils of Man jest klasyczną przygodówką i jak na grę z tego gatunku przystało zabawa koncentruje się na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu łamigłówek. Kluczową rolę odgrywają okulary, których użycie powoduje, że każda lokacja pokrywa się siatką opisującą ryzyko oraz związki przyczynowo-skutkowe, co ułatwia znalezienie sposobu na pokonanie zagadek.

Mocną stroną Perils of Man jest oprawa wizualna. Bill Tiller słynie ze swoich pięknych ilustracji, a przy pracach pomagali mu ludzie mający doświadczenie w tworzeniu komercyjnych animacji. Rezultatem jest atrakcyjna trójwymiarowa grafika, która jednocześnie posiada ciekawą kreskówkową stylistykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Wymagania wiekowe Perils of Man

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Perils of Man

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki
  • Windows XP(SP3)
PC
iOS