Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Party Hard 2 (PC)

Party Hard 2 PC

Kontynuacja stworzonej przez studio PinoklGames brutalnej gry taktycznej z elementami skradanki.

Strategiczne | skradanki | taktyczne | 2D | top-down | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka Party Hard 2 (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25października2018

25października2018

Steam

Party Hard 2 to wydana na platformie PC kontynuacja brutalnej gry taktycznej z elementami skradanki, która miała swą premierę w roku 2015, a w kolejnych miesiącach doczekała się konwersji na konsole ósmej generacji oraz specjalnej wersji mobilnej. Za stworzenie kontynuacji odpowiedzialni są autorzy pierwowzoru z niezależnego ukraińskiego studia PinoklGames, zaś wydawcą gry została ponownie firma tinyBuild Games.

Tryby gry

Akcja Party Hard 2 toczy się w okresie świątecznym, dziesięć lat po wydarzeniach znanych z poprzedniczki. Podczas zabawy wcielamy się w zupełnie nowego, psychopatycznego bohatera, jakim tym razem jest sfrustrowany pracownik korporacji, który miał nadzieję załapać się na świąteczny bonus od pracodawcy. Kiedy okazuje się, że oczekiwana premia nie zostaje mu przyznana, nasz protagonista postanawia wziąć krwawy odwet na swych chlebodawcach i współpracownikach. Jako miejsce rzezi wybiera zaś przedświąteczną imprezę firmową.

Mechanika

Pod względem mechaniki Party Hard 2 stanowi kontynuację rozwiązań znanych z pierwszej części serii. Choć głównym celem rozgrywki jest eliminowanie kolejnych uczestników imprezy, nie możemy tak po prostu rozpętać krwawej jatki, gdyż zabawa kończy się, gdy zostaniemy złapani na gorącym uczynku przez któregoś z uczestników imprezy, bądź odznaczających się podobną jak w poprzedniczce opieszałością stróżów prawa. Aby więc osiągnąć swój cel, nasz protagonista musi działać taktycznie i eliminować swe ofiary możliwie cicho, wykorzystując do tego celu masę różnych broni, pułapek oraz innych gadżetów. Cała zabawa nie jest jednak wierną kopią pierwszego Party Hard, gdyż dzięki przeniesieniu rozgrywki w trzy wymiary, kontrolowany przez nas bohater zyskał kilka nowych możliwości.

Kwestie techniczne

Jedną z największych nowości Party Hard 2 na platformie PC stanowi zupełnie nowa oprawa wizualna gry. Choć nadal utrzymana została ona w oldskulowym, mocno rozpikselowanym stylu, tym razem do jej stworzenia wykorzystano stworzony od podstaw silnik 3D. Podczas gry oglądamy więc dwuwymiarowe postaci poruszające się po trójwymiarowym środowisku, a całości towarzyszy realistyczna fizyka, generowane w czasie rzeczywistym cienie, a także cała masa efektownych wybuchów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran    

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Party Hard 2

Wymagania wiekowe Party Hard 2

18+

Wymagania sprzętowe Party Hard 2

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows XP/7/8/10
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 920M lub lepsza, 6 GB HDD, Windows XP/7/8/10