Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Pacific Storm: Allies (PC)
OkładkaPacific Storm: Allies (PC)

Pacific Storm: Allies PC

Pacific Storm: Allies to pierwsze, oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2005 roku strategii czasu rzeczywistego (RTS) - Pacific Storm. Dodatek wprowadza nowe strony strony konfliktu oraz związane z nimi rodzaje jednostek.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pacific Storm: Allies Premiera PC

8lutego2007

pudełko PL

10lipca2008

producent: Lesta Studio wydawca: Buka Entertainment wydawca PL: Wydawnictwo Bauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pacific Storm: Allies

Earth 2160

Maelstrom (2007)

War on Folvos

Pacific Storm: Allies jest pierwszym, oficjalnie firmowanym przez Buka Entertainment dodatkiem do efektownej i oryginalnej strategii czasu rzeczywistego pt. Pacific Storm. Rozszerzenie ma do zaoferowania nowe strony konfliktu (nazistowskie Niemcy po stronie Osi oraz Anglia, Australia i Związek Radziecki po stronie Aliantów), co w konsekwencji owocuje między innymi: znacznym rozbudowaniem dostępnej dla gracza 'zbrojeniówki' oraz dodaniem pokaźnej ilości historycznych miejsc. Ponadto Allies wprowadza unowocześnioną i zmodernizowaną wersją silnika graficznego, oferującego cudowne fajerwerki, których nie zobaczyliśmy na żadnym balu sylwestrowym.

Ambicją twórców Pacific Storm: Allies było stworzenie produktu, który oferowałby zarówno nowe doznania i doświadczenia graczom zaznajomionym z częścią pierwszą, jak i niezwykle wciągającą rozrywkę pozostałym amatorom strategii typu RTS. Jest to pozycja szczególnie wartościowa dla miłośników historii oraz II Wojny Światowej, głównie ze względu na fakt, iż każdy dostępny w grze scenariusz, oddział czy technologia zostały wykreowane zgodnie z dostępnymi materiałami archiwalnymi, z zachowaniem realizmu oraz różnego rodzaju specyfikacji. Jeśli dodamy do tego możliwość samodzielnego sterowania każdym pojedynczym statkiem czy samolotem z perspektywy pierwszej osoby (FPP) oraz realistyczną oprawę graficzną, otrzymujemy doprawdy frapujący produkt dla każdego fana militariów, historii, czy nawet filmów wojennych w stylu Pearl Harbor.

Co więcej, potencjalny właściciel pudełeczka z grą pt. Pacific Storm: Allies ma możliwość bezpośredniej rywalizacji z innymi graczami poprzez sieć lokalną oraz Internet, a jak wiadomo, nie ma to jak żywe, ciepłe, ludzkie mięsko (czyt. kolega), które można przerobić na bitki wołowe. Wszystko to przy akompaniamencie wystrzałów z działek myśliwskich, ogłuszających salw z pancerników oraz ryku silników lotniczych. Puryści gatunku mogą kręcić nosami, ale gracze szukający nowatorskich rozwiązań oraz mocnych wrażeń powinni zapoznać się bliżej z tym tytułem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 3 CD / 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 111 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pacific Storm: Allies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Pacific Storm: Allies Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 768 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 5600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP