Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Out of Order (PC)

Out of Order PC

Zabawna przygodówka „point & click” na licencji freeware. W Out of Order przeistaczamy się w młodego człowieka, który próbując wrócić do domu, przeżywa przygodę swojego życia.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Out of Order (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14lutego2003

Gra przygodowa autorstwa amatorskiego studia Hungry Software, skupiającego się wyłącznie na darmowych produkcjach. Nie będący tu wyjątkiem Out of Order cechuje się rozwiązaniami, które na myśl przywołują takie klasyki gatunku jak Day of the Tentacle czy seria Monkey Island.

W grze poznajemy mało roztropnego Hurforda Schlitztinga, dwudziestokilkulatka, który nadal mieszka ze swoimi rodzicami. Pewnej nocy potężna burza wydobywa go ze snu, co jak się okazuje jest początkiem wszystkich jego kłopotów. Za moment sytuacja tajemniczo się powtarza, ale tym razem nasz bohater trafia do dziwacznego miejsca, w którym jedyną znajomą lokacją jest jego pokój. Biorąc pod uwagę fakt, że Hurford nie jest już we własnym domu, trochę to zastanawiające.

Out of Order to tradycyjna przygodówka 2D, oparta na doskonale znanym interfejsie „point & click”. Świat gry poznajemy wędrując przez kolejne lokacje (około 30), zbierając i używając porozrzucane tu i ówdzie przedmioty oraz rozmawiając z napotkanymi postaciami. Dzięki temu poznajemy szczegóły zwariowanego miejsca, w którym znalazł się bohater, jak również umożliwiamy jego dalszą eksplorację. Wykreowane uniwersum niemal na każdym kroku zaskakuje humorystycznym podejściem, podobnie zresztą jak postać głównego protagonisty, który spaceruje w szlafroku i kapciach oraz sypie dowcipami jak z rękawa.

W grze nie usłyszymy niestety mówionych dialogów, ale należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z produkcją typu freeware, w dodatku dość wiekową. Nie mogło natomiast zabraknąć odpowiedniego podkładu muzycznego, który niemal w każdej lokacji jest inny. Ciekawostką jest fakt, że Out of Order z początku miał być przygodówką tekstową. Pomysł ten główny twórca gry - Tim Furnish - szybko zarzucił i z czasem rozpoczął deweloping gry od początku. Dostępne narzędzia nie spełniły jednak oczekiwań zdolnego twórcy, który w końcu stworzył autorski silnik SLUDGE, opierając na nim swoje dzieło.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Out of Order

odpowiednia dla każdego wieku