Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOSSwitch
Okładka OPUS: The Day We Found Earth (PC)
OkładkaOPUS: The Day We Found Earth (PC)

OPUS: The Day We Found Earth

Gra przygodowa, wzbogacona o elementy produkcji typu visual novel, w której gracz wciela się w Emetha – robota funkcjonującego na pokładzie statku OPUS.

Przygodowe | science fiction | zagraj za darmo | kosmiczne | elementy logiczne | visual novel

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OPUS: The Day We Found Earth Premiera

25sie2015

AND

22paź2015

iOS

21kwi2016

PC

30lis2017

Switch

producent: Sigono wydawca: Sigono Strona oficjalna

Gry podobne do OPUS: The Day We Found Earth

FTL: Faster Than Light

Duskers

RymdResa

OPUS: The Day We Found Earth jest grą przygodową z elementami produkcji typu visual novel. Dzieło studia Sigono (wcześniej znanego pod nazwą Team Signal) zadebiutowało na urządzeniach mobilnych, jednak z czasem doczekało się również swojej pecetowej konwersji.

Fabuła

Akcja OPUS: The Day We Found Earth toczy się w odległej przyszłości, kiedy to ludzkość rozpierzchła się po Wszechświecie. Przez miliony lat kosmicznej wędrówki Błękitna Planeta stopniowo popadała w zapomnienie, stając się swego rodzaju mitem. Gdy jednak ludzki genotyp zaczął się pogarszać, postanowiono uruchomić program zwany Project Earth; jego celem było odnalezienie Ziemi, a w konsekwencji zdobycie starszych, zdrowych genów.

W przestrzeń kosmiczną został więc wysłany futurystyczny statek, czyli tytułowy OPUS – to właśnie na jego pokład trafia gracz wcielający się w robota Emetha. Niewielka maszyna skonstruowana przez doktor Lisę z niewiadomych przyczyn została przełączona w tryb uśpienia niedługo po starcie misji. Po wielu latach Emeth został wybudzony – pomimo że na pokładzie nie było już Lisy, którą zastąpiła oparta na jej osobowości sztuczna inteligencja, protagonista postanowił poświęcić się realizacji dawnego zadania i z pomocą hologramu swojej konstruktorki podjąć próbę odnalezienia Ziemi.

Mechanika

Sednem rozgrywki w OPUS: The Day We Found Earth jest badanie kosmosu w poszukiwaniu Błękitnego Globu. Gra została podzielona na misje, podczas których przejmujemy bezpośrednią kontrolę nad olbrzymim teleskopem – na podstawie otrzymanych koordynatów staramy się odnaleźć obiekt, który może okazać się Ziemią. Kiedy już uda nam się namierzyć cel, otrzymujemy szereg informacji na jego temat, takich jak szacowane zasoby wody, średnia temperatura na powierzchni, masa czy wreszcie podobieństwo do Błękitnej Planety. Jako ciekawostkę należy dodać, że odkrytym ciałom niebieskim możemy nadawać imiona.

Realizacja kolejnych zleceń pozwala popchnąć akcję do przodu: nowe wątki opowieści poznajemy w trakcie rozmów z hologramami doktor Lisy oraz innych członków załogi OPUS-a. W miarę postępów w przygodzie otrzymujemy również dostęp do kolejnych fragmentów statku – wchodząc w interakcję z otoczeniem, poznajemy nie tylko kolejne elementy fabularnej układanki, lecz także szczegóły wydarzeń, jakie miały miejsce w trakcie przedłużonej „drzemki” Emetha. Od czasu do czasu możemy odblokować w ten sposób bonusowe zadania, gdzie celem naszych poszukiwań są gwiazdy, asteroidy czy nawet supernowe.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna OPUS: The Day We Found Earth prezentuje się schludnie – podczas gdy głównego bohatera i poszczególne elementy statku oraz interfejs utrzymano w pixelartowej stylistyce, kosmiczne pejzaże przywodzą na myśl zdjęcia robione przez teleskop Hubble’a. Zabawie towarzyszy klimatyczny soundtrack.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe OPUS: The Day We Found Earth: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS
Switch