Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka OpSys (PC)

OpSys PC

Gra przygodowa, w której podróżujemy w czasie do różnych epok historycznych, pragnąc odzyskać monety skradzione ze znanego muzeum.

Przygodowe

PC Windows
Okładka OpSys (PC)

producent: Hypermedia

wydawca: Hypermedia

wydawca PL: Lemon Interactive

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5kwietnia2001

2listopada2001

pudełko PL

Przemierzymy dziesięć różnych okresów historycznych w celu odzyskania 100 monet skradzionych ze znanego muzeum. Za pomocą maszyny do podróży w czasie przenosimy się do dowolnej epoki, począwszy od 500 r p.n.e., aż do roku 1960 n.e. Przeszukujemy starożytne kurhany, zwiedzamy greckie świątynie czy amfiteatry. Po drodze musimy wykonać wiele czynności prowadzących do celu i rozwiązać skomplikowane zagadki logiczne, np. aby dostać się do ufortyfikowanego średniowiecznego miasta musimy zbudować wieżę oblężniczą.

Dzięki dużej dowolności w wyborze kolejności zwiedzania lokacji, swoją podróż możemy rozpocząć od przeszukania rzymskiej posiadłości lub zwiedzenia tajemniczego bizantyjskiego kościoła. Wszystkie miejsca wykonano wiernie oddając ich historyczny charakter i atmosferę. Wiele z nich kryje pułapki i sekrety, które musimy odkryć chcąc odzyskać zaginione monety. Oprócz niesamowitych podróży przez otchłanie czasu, przez całą grę przewija się wątek samej kradzieży, którego rozwiązanie kryje się jednak w czasach obecnych. Wszystko rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku na tle charakterystycznych pejzaży.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe OpSys

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe OpSys

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 350MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Kolejny numer SuperGry...

wiadomość13 listopada 2001

W dniu dzisiejszym pojawił się w sprzedaży nowy numer czasopisma SuperGra, tym razem zawierającego grę Opsys. Podobnie jak przy promocji tego tytułu na Zachodzie, tak i w naszym kraju zastosowano pewien nietypowy „chwyt marketingowy...