Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka OnEscapee (PC)
OkładkaOnEscapee (PC)

OnEscapee PC

OnEscapee to gra z gatunku action/adventure, która pozwoli wcielić Ci się w rolę Daniela White’a, brutalnie uprowadzonego przez kosmitów jegomościa. Podczas bitwy z siłami wroga, naszemu bohaterowi udaje się wydostać z wraku i uciec.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OnEscapee Premiera PC

11stycznia2005

producent: Invictus wydawca: Sadeness Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

OnEscapee to gra z gatunku action/adventure, która pozwoli wcielić Ci się w rolę Daniela White’a, brutalnie uprowadzonego przez kosmitów jegomościa. Podczas bitwy z siłami wroga, naszemu bohaterowi udaje się wydostać z wraku i uciec. Daniel musi dowiedzieć się więcej o aktualnej sytuacji i spróbować odnaleźć drogę do domu.

Opracowana w 1997 roku przez Invictus Games produkcja pierwotnie ukazała się tylko na komputerach Amiga. Dopiero po ośmiu latach szefowie firmy zdecydowali się przenieść przygody Daniela White’a także na PeCety. Program niemal od samego początku budzi słuszne skojarzenia z Flashback: The Quest for Identity. Podobny scenariusz (samotny bohater przeciwko kosmitom) jak również wykonanie nie pozostawia złudzeń, że programiści z Invictus Games zapatrzyli się w produkcje Delphine Software.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim doskonała oprawa audiowizualna. Daniel animowany jest za pomocą ponad tysiąca klatek w 70 rodzajach ruchów co sprawia, że jego zachowanie na ekranie jest bardzo realistyczne (dla porównania, Flashback miał około 500 klatek animacji głównego bohatera). Dodatkowym czynnikiem potęgującym wrażenia estetyczne są rozmaite efekty, jak deszcz, lustrzane powierzchnie czy znakomicie zrealizowane światła (zwłaszcza w wodzie). Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do pierwotnej wersji na komputery Amiga, tym razem autorzy postanowili wykorzystać podwyższoną rozdzielczość (640x480) i tryb Hi-Color.

Gra sprawia bardzo przyjemne wrażenie. Można tutaj zarówno postrzelać do dużej liczby wrogów jak i solidnie pomyśleć, co było stałym punktem rozgrywki w Flashback: The Quest for Identity. Dla wielbicieli platformówek z charakterem, pozycja obowiązkowa.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe OnEscapee: 16+

OnEscapee Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 133
  • 16 MB RAM
  • SVGA