Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Okabu (PS3)

Okabu PS3

Okabu jest grą logiczno-przygodową, stworzoną przez niezależne studio deweloperskie HandCircus. Gracz kieruje poczynaniami przypominających obłoczki bohaterów - Kumulo i Nimbe, którzy ruszają do walki ze złym Dozą i jego niszczącymi bajkowy świat maszynami.

Zręcznościowe | elementy logiczne | indie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Okabu (PS3)

producent: HandCircus

wydawca: HandCircus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

18października2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Londyńskie studio HandCircus znane jest przede wszystkim z popularnej wśród użytkowników platform mobilnych z systemem operacyjnym iOS serii Rolando. Okabu to pierwsza gra w dorobku niezależnego dewelopera przeznaczona na stacjonarną konsolę PlayStation 3. Tytuł od początku projektowany był z myślą o dystrybucji za pośrednictwem usługi PlayStation Network.

Akcja Okabu osadzona została w bajkowym świecie, któremu zagraża demoniczny Doza oraz jego zatruwające środowisko maszyny. Do walki ze złem stają dwie chmury - Kumulo i Nimbe (imiona pochodzą od słowa „cumulonimbus”, oznaczającego kłębiastą, deszczową chmurę). Tylko ich odwaga i pomysłowość mogą ocalić lud Okabu przed niewolą.

Główni bohaterowie dysponują kilkoma przydatnymi zdolnościami. Nie tylko potrafią latać, ale także zasysać lub spuszczać różnorakie ciecze, co pomaga chociażby ugasić ogień albo wprowadzić przeciwników w poślizg. Dodatkowo unosząc na swoich grzbietach rozmaitych NPC-ów Kumulo i Nimbe mogą skorzystać z innych umiejętności, takich jak strzelanie pociskami z sałaty albo wabienie muzyką.

Rozgrywka w Okabu odznacza się dużą różnorodnością. Twórcy gry zadbali, by poszczególne zadania nie były do siebie podobne. Gracze muszą stawić czoła licznym niebezpieczeństwom, ale przede wszystkim wykazać się zamiłowaniem do rozwiązywania zagadek logicznych. Poza trybem zabawy solowej w grze przewidziano opcję 2-osobowej kooperacji. W takim przypadku każdy z uczestników kontroluje poczynania jednej chmury.

Oprawa wizualna Okabu utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce z charakterystycznym rzutem izometrycznym. Podział pomiędzy baśniową i industrialną krainą podkreśla wyraźny kontrast kolorystyczny. W pierwszej dominują jaskrawe barwy. Terytoria zajęte przez Dozę oraz jego sprzymierzeńców przedstawione są z kolei jako szare i posępne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Okabu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Okabu

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Sony zainwestuje w ekskluzywne tytuły dla PSN

wiadomość13 lipca 2011

Sony ogłosiło inwestycję, opiewającą na 20 milionów dolarów. Pieniądze te trafią so producentów gier, którzy swe produkcje sprzedawać zechcą za pomocą PlayStation Network.