Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOS
Okładka Oceanhorn: Chronos Dungeon (iOS)
OkładkaOceanhorn: Chronos Dungeon (iOS)

Oceanhorn: Chronos Dungeon iOS

Spin-off cyklu Oceanhorn, zrealizowany w formie oldskulowego dungeon crawlera. W Oceanhorn: Chronos Dungeon przejmujemy kontrolę nad czwórką herosów, którzy zapuszczają się do tytułowego kompleksu, by odnaleźć mityczny artefakt potrafiący zmieniać bieg historii.

RPG | fantasy | 2D | dungeon-crawler | na 2 osoby | indie | kooperacja | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oceanhorn: Chronos Dungeon Premiera iOS

8stycznia2021

App Store

8stycznia2021

producent: Cornfox & Brothers wydawca: Cornfox & Brothers Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Oceanhorn: Chronos Dungeon

Titan Quest

Cat Quest II

Turnip Boy Commits Tax Evasion

Oceanhorn: Chronos Dungeon jest spin-offem cyklu Oceanhorn. W przeciwieństwie do głównych części serii, tym razem nie mamy do czynienia z przygodową grą akcji z elementami RPG, inspirowaną serią The Legend of Zelda, lecz z oldskulowym dungeon crawlerem. Za opracowaniem tej produkcji stoi sprawujące pieczę nad marką studio Cornfox & Brothers.

Fabuła

Akcja Oceanhorn: Chronos Dungeon toczy się dwieście lat po wydarzeniach przedstawionych w grze Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm. Wielki kataklizm doprowadził do upadku krainy Arcadia, a jej mieszkańcy, którzy teraz zasiedlają niewielkie wyspy, muszą walczyć o przetrwanie, nieustannie odpierając wrogie ataki. Nie wszystko jest jednak stracone, a ratunek może przynieść legendarny artefakt, który zgodnie z podaniami ma zmieniać bieg historii. Czwórka bohaterów zapuszcza się więc do mitycznego kompleksu – tytułowego Lochu Chronosa – by spróbować go odnaleźć i przy jego pomocy zapobiec dramatycznym wydarzeniom z przeszłości. Najpierw jednak będą musieli stawić czoła samemu złemu bóstwu – Chronosowi – i jego poplecznikom.

Mechanika

W Oceanhorn: Chronos Dungeon akcję obserwujemy z lotu ptaka. Autorzy oddają nam do dyspozycji czwórkę postaci reprezentujących cztery odmienne klasy: rycerza, łowczynię, arcymistrza oraz maga. To, jak wyglądają ich początkowe statystyki, jest przy tym determinowane przez losowo przypisywane im znaki zodiaku. Ponadto każdą z nich gra się inaczej, co sprawia, że kluczową rolę w trakcie zabawy odgrywa umiejętne wykorzystywanie ich zdolności i używanie ich w taki sposób, by wzajemnie się uzupełniały. Podczas rozgrywki przemierzamy kolejne poziomy lochów i walczymy z hordami przeciwników, na czele z potężnymi bossami. Z czasem rozwijamy herosów, co jest o tyle ważne, że schodząc niżej, musimy stawiać czoła coraz większym zagrożeniom. Co ważne, lochy są generowane proceduralnie, toteż ich układ zmienia się po każdym rozpoczęciu przygody.

Tryby gry

Oceanhorn: Chronos Dungeon przygotowano z myślą o rozgrywce w trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się samodzielnie. Ponadto przy mniejszej liczbie graczy możemy w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy dostępnymi postaciami.

Kwestie techniczne

Oceanhorn: Chronos Dungeon posiada pixelartową grafikę, przywodzącą na myśl produkcje z epoki szesnastu bitów.

Ostatnia modyfikacja 12 stycznia 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Oceanhorn: Chronos Dungeon: 12+