Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka N.O.V.A. Legacy (iOS)
OkładkaN.O.V.A. Legacy (iOS)

N.O.V.A. Legacy

Zremasterowana wersja popularnej strzelaniny FPP wydanej na urządzeniach mobilnych w 2009 roku.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

N.O.V.A. Legacy Premiera

20lut2017

AND

5kwi2018

iOS

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Gry podobne do N.O.V.A. Legacy

PayDay: Crime War

Modern Combat Versus

Dead Effect 2

N.O.V.A. Legacy jest zremasterowaną wersją strzelaniny FPP, wydanej na urządzeniach mobilnych w 2009 roku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, za jej opracowanie odpowiada francuskie studio Gameloft. Produkcja powstała z myślą o platformie AND i iOS.

Fabuła

Akcja N.O.V.A. Legacy rozgrywa się w odległej przyszłości. Rosnący w szybkim tempie przyrost naturalny zmusił ludzkość do eksploracji kosmosu i zasiedlania nowych planet. Nie musiało minąć wiele czasu, by zainteresowali się tym Xenosi – tajemnicza, wrogo nastawiona obca cywilizacja. Głównym bohaterem gry jest kapitan Kal Wardin. Zadaniem weterana wojennego jest infiltracja stacji kosmicznej, należącej do najeźdźców. Realizację powierzonej misji ułatwia mu nie tylko specjalny pancerz wspomagany, lecz także Yelena, czyli zaawansowana sztuczna inteligencja.

Mechanika

W N.O.V.A. Legacy na platformie AND i iOS akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Podstawowym trybem zabawy jest fabularna kampania, na jaką składa się dziewiętnaście zróżnicowanych etapów. Rozgrywkę oparto na schemacie charakterystycznym dla gier tego typu – sednem jest eksploracja kolejnych poziomów i eliminacja hord przeciwników. W trakcie przygody w nasze ręce wpada zróżnicowany arsenał, począwszy od pistoletów i karabinów maszynowych, przez strzelby, a skończywszy na karabinach snajperskich i wyrzutni rakiet. Całości dopełnia nieobecny w oryginale system craftingu, pozwalający na udoskonalanie posiadanego uzbrojenia i wytwarzanie nowych egzemplarzy w oparciu o surowce pozyskiwane w toku rozgrywki.

Tryby gry

Oprócz wspomnianej wcześniej kampanii, N.O.V.A. Legacy oferuje oparty na rywalizacji, wieloosobowy wariant rozgrywki, przeznaczony dla maksymalnie sześciu graczy. W starciach robimy użytek zarówno z konwencjonalnej broni, jak i z szerokiego wachlarza zdolności specjalnych. Ponadto na sprawdzenie czekają dwa dodatkowe tryby gry: pierwszy z nich to Shadow Events, czyli specjalne zlecenia, w ramach których eliminujemy kolejne zastępy adwersarzy, jednocześnie starając się zmieścić w ściśle określonym czasie; drugi to Special Ops, czyli misje strategiczne.

Kwestie techniczne

N.O.V.A. Legacy na platformie AND i iOS może się pochwalić wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną. W przeciwieństwie do wydanego osiem lat wcześniej pierwowzoru, produkcja dystrybuowana jest w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe N.O.V.A. Legacy: 12+

N.O.V.A. Legacy Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS