Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Nongunz: Doppelganger Edition (PC)

Nongunz: Doppelganger Edition

Platformowa gra akcji z elementami charakterystycznymi dla podgatunku roguelike. Akcja Nongunz: Doppelganger Edition rozgrywa się w tytułowym świecie pełnym gotyckich podziemi, w których czekają na gracza zastępy przeciwników do pokonania.

Akcji | fantasy | platformówki | roguelike | 2D | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | indie | kooperacja | side-scroll | strzelanki

Okładka Nongunz: Doppelganger Edition (PC)

data premiery gry:

5maj2021

PS4

6maj2021

Switch

7maj2021

PC XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nongunz: Doppelganger Edition łączy cechy dwuwymiarowej platformówki i side-scrollowej strzelanki z elementami roguelite. Jest to rozbudowana i odświeżona edycja produkcji z 2017 roku. W nowym wydaniu dodano tryb areny i lokalnej kooperacji. Za stworzenie gry odpowiada niezależne studio Brainwash Gang, twórcy Damnview: Built from Nothing.

Fabuła

Akcja gry Nongunz: Doppelganger Edition rozgrywa się w wypełnionych groteskowymi postaciami gotyckich podziemiach, do których trafiamy za każdym razem z cmentarza. Głównym bohaterem jest niewielki kościotrup, który próbuje odkryć tajemnicę nihilistycznego świata Nongunz.

Mechanika

Rozgrywka to klasyczna hybryda gry platformowej i strzelanki 2D z silnie zaakcentowanymi elementami roguelite. Na świat Nongunz składają się setki generowanych losowo poziomów, w których czekają na nas kultyści, morderczy grabarze, latające czaszki i tym podobne. Wielu z nich bohater musi zlikwidować na swej drodze, a inni pomogą mu w rozwoju umiejętności. Nongunz: Doppelganger Edition cechuje się wysokim poziomem trudności, więc o śmierć, która resetuje licznik punktów, łatwo.

Gra oferuje bogaty arsenał umożliwiający rozstrzeliwanie licznie występujących przeciwników, począwszy od pistoletów 9mm, przez karabin AK i snajperkę, a skończywszy na wyrzutni rakiet i łuku. Istotne jest to, że zużytej amunicji nie da się odzyskać ani zebrać z ciał poległych, ale możemy za to trzymać w kaburze nawet sto różnych rewolwerów. W trakcie gry zbieramy również tzw. power-upy, np. podnoszące na określony czas obrażenia lub zwiększające szybkość poruszania, oraz specjalne głowy umożliwiające chociażby teleportację do miejsca pozwalającego ominąć czyhających wrogów. Co więcej, w Nongunz: Doppelganger Edition występują unikatowe karty, dające różne korzyści (leczenie, pasywne efekty lub opcję stworzenia własnych zwolenników, którzy będą wspomagać nas w eksterminacji złowrogich istot).

W Nongunz: Doppelganger Edition niezwykle ważne jest nabijanie punktów poprzez strzelanie bez opamiętania w przeciwników i tworzenie kombinacji, ponieważ owe punkty stanowią walutę, za którą można kupować specjalne zdolności i śmiercionośne bronie oraz tworzyć armię z zagubionych dusz będącą przydatnym wsparciem w walce.

Tryby gry

Nongunz: Doppelganger Edition, oprócz rozgrywki dla pojedynczego gracza, umożliwia zabawę w ramach lokalnej współpracy (drugi gracz wciela się w sobowtóra głównej postaci), która została dodana razem z trybem areny.

Kwestie techniczne

Nongunz: Doppelganger Edition to powstała zupełnie od podstaw wersja gry z 2017 roku. Całość została opracowana na popularnym silniku Unity. Mroczna grafika, którą utrzymano w pikselowej stylistyce retro, przywodzi na myśl produkcje z wczesnych lat 90. XX wieku. To, co dodatkowo wyróżnia omawianą grę, to przedstawienie lokacji i postaci głównie w odcieniach szarości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 46,99 PLN

Gry podobne do Nongunz: Doppelganger Edition

Wymagania wiekowe Nongunz: Doppelganger Edition

12+

Wymagania sprzętowe Nongunz: Doppelganger Edition

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
PS4
XONE