Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka No Place for Bravery (PC)
OkładkaNo Place for Bravery (PC)

No Place for Bravery

Brutalne pixelartowe RPG akcji 2D z widokiem z góry. W No Place for Bravery wcielamy się w Thorna, starego wojownika, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu dawno zaginionej córki, by odkupić swoje winy.

RPG | fantasy | 2D | indie | RPG akcji

No Place for Bravery Premiera

22wrz2022

PC Switch

Gry podobne do No Place for Bravery

Hades

Children of Morta

Morbid: The Seven Acolytes

No Place for Bravery zalicza się do gatunku RPG-ów akcji typu hack’n’slash w klimacie low fantasy, korzystającego z elementów znanych z roguelike’ów. Za grę odpowiada założone w 2012 roku brazylijskie studio niezależne Glitch Factory, twórcy Party Saboteurs: After Party.

Fabuła

Akcja gry rozgrywa się w okrutnym, brutalnym świecie fantasy. Fabuła No Place for Bravery opowiada o losach Thorna, starego, ale wciąż ambitnego wojownika, którego ciągle nawiedzają koszmary. Wyrusza on w podróż po owładniętym wojną i pełnym przemocy świecie, by odnaleźć zaginioną dawno temu córkę. Pomaga mu w tym jego przybrany, niepełnosprawny syn, Phid. Gracz podczas poznawania historii, która odnosi się do przeżyć samych twórców, stoi przed wieloma dylematami moralnymi i nieraz jest zmuszony podjąć trudną decyzję, żyjąc potem z jej konsekwencjami.

Mechanika

Rozgrywka w No Place for Bravery skupia się przede wszystkim na dynamicznej, polegającej na odparowywaniu ciosów walce, która według twórców nawiązuje stylem do Sekiro: Shadows Die Twice. Gracz trafia do świata, w którym tacy wojownicy, jak Thorn, giną na okrągło. Każde, nawet najmniejsze potknięcie podczas starcia jest surowo karane, a bezmyślne atakowanie przeciwnika może skończyć się rychłą śmiercią.

Kwestie techniczne

No Place for Bravery zostało utrzymane w stylistyce retro poprzez zastosowanie pixelartowej grafiki, przywodzącej na myśli produkcje z wczesnych lat 90. XX wieku. Mimo swojej prostoty gra potrafi zachwycić wykonanymi z niesamowitą pieczołowitością lokacjami i ręcznie namalowanymi teksturami.

Tryb gry: single player  

No Place for Bravery cena w dniu premiery: 80,00 PLN

Wymagania wiekowe No Place for Bravery: 18+

No Place for Bravery Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 370 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch