Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Nintendo World Championships: NES Edition (Switch)
OkładkaNintendo World Championships: NES Edition (Switch)

Nintendo World Championships: NES Edition Switch

Nietypowa składanka gier retro stworzonych przez Nintendo, a zarazem domowa i sieciowa odsłona turniejów organizowanych przez tę firmę. W Nintendo World Championships: NES Edition gracze mierzą się z wyzwaniami dla speedrunnerów w tytułach z konsoli NES.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | pakiet | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nintendo World Championships: NES Edition Premiera Switch

18lipca2024

Nintendo eShop

18lipca2024

producent: Nintendo wydawca: Nintendo

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Nintendo World Championships: NES Edition

F-Zero 99

Atari Flashback Classics

Fast RMX

Nintendo World Championships: NES Edition to nietypowa produkcja inspirowana dawnymi zawodami organizowanymi przez firmę Nintendo. Turnieje, które odbyły się w roku 1990, 2015 oraz 2017, polegały na rywalizacji w tytułach z konsoli NES takich jak Tetris czy Super Mario Bros.

Gameplay

W przeciwieństwie do turniejów na żywo, Nintendo World Championships: NES Edition skupia się wyłącznie na speedrunach. Gra to w zasadzie zbiór ponad 150 wyzwań opartych na 13 kultowych tytułach z katalogu Nintendo:

 1. Balloon Fight
 2. Donkey Kong
 3. Excitebike
 4. Ice Climber
 5. Kid Icarus
 6. Kirby’s Adventure
 7. Metroid
 8. Super Mario Bros.
 9. Super Mario Bros. 2
 10. Super Mario Bros. 3
 11. Super Mario Bros. The Lost Levels
 12. The Legend of Zelda
 13. Zelda II: The Adventure of Link

W trakcie zabawy gracz może obejrzeć powtórkę ze swojego dotychczas najlepszego przejścia danego etapu, by pomóc sobie osiągnąć lepszy czas. Same wyzwania wahają się od bardzo prostych, pokroju dotarcia do pierwszych drzwi w świecie 1-1 w Super Mario Bros. 2, do prawdziwie wymagających zadań dla zapalonych speedrunnerów.

Tryby gry

Nintendo World Championship: NES Edition to produkcja nastawiona na rywalizację z innymi osobami. W trybie sieciowym rozgrywka nie toczy się w czasie rzeczywistym: zamiast tego gracze starają się poprawić swoje czasy. Każdego tygodnia gra stawia pięć różnych wyzwań przed uczestnikami, którzy walczą o miejsce na globalnych tablicach wyników.

Nintendo World Championship: NES Edition umożliwia także rywalizację lokalną w ramach „imprezowego” Party Mode dla maksymalnie ośmiu graczy oraz trybu dla jednego gracza. Ten ostatni pozwala skupić się na biciu własnych rekordów i odblokowywaniu nowych wyzwań za monety. Liczba tychże zależy od poziomu wyzwania oraz zdobytych osiągnięć.

Ostatnia modyfikacja 16 maja 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI Nintendo World Championships: NES Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.