Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4XONE
Okładka Nexomon Extinction (PC)

Nexomon Extinction

Gra RPG inspirowana tytułami z popularnej serii Pokemon. Przeniesieni do fantastycznej krainy zbieramy dzikie stworzenia w celu wytrenowania ich do walki z innymi nexomonami, a także ich trenerami. Za opracowanie Nexomon Extinction odpowiada firma VeWO Interactive.

RPG | fantasy | turowe | 2D | top-down | indie | jRPG

Okładka Nexomon Extinction (PC)

data premiery gry:

sie2020

PC XONE PS4 Switch

Nexomon Extinction łączy ze sobą dobrze znaną mechanikę łapania potworków znaną z serii Pokemon wraz z interesującą szatą graficzną i nową oprawą fabularną. Gra jest drugim tytułem z serii Nexomon za którego wydanie oraz produkcję odpowiedzialne jest studio VeWO Interactive.

Fabuła

W zamierzchłych czasach ludzie i Nexomony byli śmiertelnymi wrogami. Pod wodzą okrutnego króla potworów Omnicrone’a kolorowe stwory obrały za cel zniszczenie ludzkiej rasy. Ludzie zostaliby ostatecznie pokonani, gdyby nie grupa śmiałków, która postanowiła przechytrzyć władcę Nexomonów. Unikając wykrycia oswoili oni część potworów aby z nimi ramię w ramię stanąć naprzeciw Omnicrona i pokonać go w ostatecznej walce. Dzięki determinacji ludzi udało się zniszczyć władcę Nexomonów, a tym samym rozpocząć na świecie długą erę pokoju. Przez wiele tysiącleci ludzie wraz z potworami żyli w zgodzie, aż na horyzoncie pojawiło się nowe zagrożenie, któremu musimy się przeciwstawić. 

Mechanika

Pod względem rozgrywki Nexomon Extinction nie odbiega od poprzedniej odsłony cyklu. Kierując naszym protagonistą, eksplorujemy świat, wypełniamy zadania zlecane nam przez postacie niezależne, a także łapiemy i trenujemy Nexomony. Podczas podróży przez różnorodne lokacje mamy okazję zmierzyć się z dzikimi Nexomonami, a także z innymi trenerami. Walkę zrealizowano w dobrze znanej konwencji starć turowych. Podczas potyczki możemy skorzystać z wielu rodzajów Nexomonów, uzbrojonych w różne umiejętności i posługujących się odmiennymi technikami walki.

W Nexomon Extinction ogromną rolę odgrywa mechanika łapania potworków, które stanowią trzon naszej drużyny. Choć na początku mamy ich relatywnie mało, tak z czasem rozbudowujemy naszą kolekcję o coraz to potężniejsze stwory. Podróżując przez świat, możemy spotkać ponad trzysta rodzajów Nexomonów, pochodzących od jedenastu różnych żywiołów. Zaimplementowany do gry system ich ewolucji oraz treningu sprawi, iż z czasem stają się coraz bardziej potężne i okazałe.

W każdej krainie poza możliwością spotkania związanych z nią stworków znajdujemy także różne przedmioty i bonusy, które znacząco mogą wpłynąć na nasz postęp w grze. Oprócz dodatkowych pomocy, których możemy użyć podczas starcia z przeciwnikiem, znajdziemy również specjalne dodatki, które pomogą naszym Nexomonom szybciej ewoluować. 

Tryby gry

Nexomon Extinction oferuje rozgrywkę jedynie w trybie jednoosobowym.

Kwestie techniczne

Mimo pewnych podobieństw do serii Pokemon, gra posiada swój indywidualny klimat, dobrze dopasowaną ścieżkę dźwiękową oraz oprawę graficzną. 

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Nexomon Extinction

Wymagania wiekowe Nexomon Extinction

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Nexomon Extinction

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10
Minimalne: Intel Pentium 4, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP

PC
XONE
PS4
Switch