Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitchPS4
Okładka Neverout (PC)

Neverout

Gra logiczna, w której staramy się znaleźć wyjście z ponad 60 pomieszczeń w kształcie sześcianu. Choć początkowo wymaga to jedynie obracania całych poziomów (dzięki czemu możemy wchodzić na sufity lub ściany), z czasem stajemy przed coraz trudniejszymi wyzwaniami.

Logiczne | FPP | polskie | indie | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Neverout (PC)

producent: Setapp

wydawca: Gamedust

Strona oficjalna

data premiery gry:

18maj2017

PC

10lip2018

Switch

23paź2018

PS4

Neverout to owoc współpracy niezależnego polskiego studia Setapp i rodzimej firmy Gamedust. Mowa o grze logicznej, której tematyka może budzić skojarzenia z filmem Cube.

Mechanika

W Neverout akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Na grę składa się ponad sześćdziesiąt zagadek polegających na dotarciu do wyjścia z pomieszczenia w kształcie sześcianu. Powierzchnię każdej z takich kostek pokryto kwadratowymi polami, po których poruszamy się skokowo; po dotarciu do ściany możemy natomiast obrócić poziom w taki sposób, by uczynić z niej podłogę.

Choć pierwsze łamigłówki nie nastręczają trudności, z czasem sprawy zaczynają się komplikować. Rozwiązanie kolejnych zagadek wymaga na przykład korzystania z metalowych skrzyń (w tym ruchomych, które zatrzymujemy przy pomocy przełączników) i robienia użytku z teleportów; ponadto musimy uważać na coraz bardziej wymyślne pułapki pokroju pól elektrycznych oraz zardzewiałych kolców.

Kwestie techniczne

Neverout posiada trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości. Wersja na komputery osobiste wymaga do działania tak gogli rzeczywistości wirtualnej, jak i kontrolerów ruchowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 24,99 PLN

Gry podobne do Neverout

Klasyfikacja PEGI Neverout

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Neverout

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 8.1/10
Minimalne: Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 970 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 8.1

PC
Switch
PS4