Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWWW
Okładka Neosaurus (WWW)

Neosaurus WWW

Przeglądarkowa gra akcji. Przed rozpoczęciem właściwej zabawy tworzymy własnego dinozaura. Następnie wyruszamy na przygodę, która przypomina klasyczne dwuwymiarowe platformówki, dodatkowo wzbogacone systemem zlecanych zadań pobocznych.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

WWW
Okładka Neosaurus (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

21czerwca2011

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Neosaurus to nazwa niewielkiego dinozaura, który żył przed milionami lat na obecnych terenach Francji. Nie wiadomo, dlaczego właśnie ten gad stał się bohaterem przeglądarkowej gry stworzonej przez firmę Microsoft. Jedno jest jednak pewne, z prawdziwymi dinozaurami ma on niewiele wspólnego.

Fabuła gry jest bardzo prosta. Głęboko pod powierzchnią Ziemi toczy się zaciekła wojna pomiędzy siłami dobra i zła. Niestety, w ostatnim czasie te pierwsze nie radzą sobie za dobrze. W tym miejscu do akcji wkraczam my. Wcielamy się w postać dzielnego Neosaura i ruszamy światu na ratunek.

Przygodę rozpoczynamy od stworzenia własnego dinusia. Możliwości nie ma zbyt wiele, ponieważ modyfikować można jedynie kolor skóry, kształt oczu oraz imię. Nie przeszkadza to jednak zbytnio, gdyż w trakcie gry znajdujemy dziesiątki przedmiotów, które dodatkowo urozmaicają wygląd naszego gadziego bohatera.

Rozgrywka przypomina klasyczne platformówki. Neosaurus jest jednak nieco bardziej urozmaicony. Całość składa się z serii zadań zlecanych przez NPC spotykanych w trakcie podróży. Za ich wykonywanie otrzymujemy nagrody, zwykle w postaci złota i punktów doświadczenia. W przerwach pomiędzy poszczególnymi misjami możemy udać się do podziemi, które stanowią odrębny element rozgrywki. Są to miejsca wypełnione unikalnymi skarbami. Strzegą ich jednak znacznie silniejsi przeciwnicy. Każdą tego typu lokację można przechodzić na trzech poziomach trudności, odblokowywanych stopniowo.

Jak na grę przeglądarkową, Neosaurus wyróżnia się mocno rozbudowanym systemem rozwoju postaci. Do naszej dyspozycji oddano kilkanaście zróżnicowanych umiejętności. Ponadto po osiągnięciu 10 poziomu Neosaur ewoluuje w jedną z trzech dostępnych klas specjalistycznych. Każda z nich charakteryzuje się innymi statystykami i zdolnościami. Umiejętności rozwijają się samoistnie podczas ich używania. Po osiągnięciu maksymalnej liczby punktów danej umiejętności, należy udać się do trenera i za odpowiednią opłatą ulepszyć ją do następnego poziomu. Po tym zbieranie punktów zaczyna się od nowa.

Gra dostępna za pośrednictwem Facebooka nie może się obejść bez funkcji społecznościowych. Tak więc i tutaj możemy zapraszać znajomych, prowadzić dyskusje na czacie, czy wspólnie wykonywać misje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Neosaurus

Wymagania wiekowe Neosaurus

odpowiednia dla każdego wieku