Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2X360
Okładka NeoGeo Battle Coliseum (PS2)

NeoGeo Battle Coliseum

NeoGeo Battle Coliseum to tradycyjna bijatyka 2D stworzona przez SNK Playmore - jedną z najbardziej znanych firm, przygotowujących gry na automaty i konsole. Ze stajni SNK na świat wyszły tak znane serie, jak King of Fighters, Samurai Shodown i Metal Slug.

Bijatyki

Okładka NeoGeo Battle Coliseum (PS2)

producent: SNK Playmore

wydawca: SNK Playmore

data premiery gry:

24lis2006

PS2

9cze2010

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NeoGeo Battle Coliseum to tradycyjna bijatyka 2D stworzona przez SNK Playmore - jedną z najbardziej znanych firm, przygotowujących gry na automaty i konsole. Ze stajni SNK na świat wyszły tak znane serie, jak King of Fighters, Samurai Shodown i Metal Slug. NeoGeo Battle Coliseum to tytuł, w którym twórcy zebrali ponad 40 najbardziej charakterystycznych postaci z gier SNK, jest to tzw. crossover (np. gra w której spotykają się postacie, historie, światy stanowiące część odrębnych produkcji). Fani gier konsolowych i automatowych znajdują tu bohaterów takich tytułów, jak: King of Fighters (5 postaci), Fatal Fury (9), Art of Fighting (3), Samurai Shodown (5), World Heroes (4), Metal Slug (2), The Last Blade (4), Athena (1), King of the Monsters (1), Aggressors of Dark Kombat (1), Buriki-One (1), Kizuna Encounter (1) oraz 3 postaci oryginalne. Do tego czekają na graczy czterej bossowie końcowi. Każdej z postaci dodano jakąś charakterystyczną cechę w celu urozmaicenia gry.

Rozgrywka odbywa w trybie zespołowym, czyli 2 na 2 dla jednego gracza lub wieloosobowo. W trakcie walki możemy zmienić postać lub tworzyć dwuosobowe combosy. Niektóre pary postaci współpracują lepiej od innych, dzięki czemu osiągalne są specjalne combosy dostępne jedynie danej parze postaci. Dla grających w pojedynkę twórcy udostępnili tryb survival, w którym walczymy z przeciwnikami jeden po drugim. W trybie tym do zwycięstwa wystarczy pokonanie jednego z dwóch przeciwników w danej walce, co stanowi nowość w stosunku do innych gier oferujących tryb tag team, w których walka kończyła się dopiero po pokonaniu obydwu przeciwników. Tryb survival oferuje po każdych trzech walkach (pokonanych 3 parach przeciwników) możliwość wyboru bonusa ułatwiającego dalszą walkę (np. zwiększenie wskaźnika energii).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI NeoGeo Battle Coliseum

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe NeoGeo Battle Coliseum

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
X360