Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4SwitchPC
Okładka NEO: The World Ends with You	 (PS4)

NEO: The World Ends with You

NEO: The World Ends with You to action RPG, będące kontynuacją produkcji z 2008 roku. W czasie przygody gracze wcielają się w chłopca o imieniu Rindo, który został wplątany w mordercze zawody zwane Reapers’ Game.

RPG | TPP | Japonia | RPG akcji | jRPG | urban fantasy | Find Your Next Game

Okładka NEO: The World Ends with You	 (PS4)

data premiery gry:

27lip2021za 106dni

PS4 Switch

sie2021

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NEO: The World Ends with You to kontynuacja wydanej w 2008 gry pod tytułem The World Ends With You. Za opracowaniem i wydaniem tego action RPG-a stoi firma Square-Enix.

Fabuła

Podobnie jak poprzedniczka, NEO: The World Ends with You zalicza się do nurtu urban fantasy. W czasie przygody gracz wciela się w chłopca o imieniu Rindo, mieszkającego w stolicy Japonii – Tokio. Pewnego dnia protagonista spotyka tajemniczą dziewczynę i przystaje na jej propozycję wzięcia udziału w morderczych zawodach – „Reapers’ Game” – rozgrywanych na ulicach i w podziemiach dzielnicy Shibuya. Rindo nie będzie skazany na samotną walkę, gdyż w zmaganiach wspomoże go między innymi kolega z klasy imieniem Fret, uzależniona od rozrywki studentka Nagi oraz enigmatyczny Minamimoto.

Mechanika

W NEO: The World Ends with You akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Motorem gry jest realizacja zadań oraz prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi, co przedstawiono w formie komiksowych plansz. Eksplorując lokacje, musimy skanować otoczenie; w ten sposób możemy poznać myśli napotkanych osób, a także odkryć czających się wśród nich przeciwników określanych mianem Hałasu (ang. Noise).

Wrogów eliminujemy, tocząc z nimi dynamiczne starcia, podczas których robimy użytek z umiejętności bojowych bohatera i jego towarzyszy. Co prawda do dyspozycji otrzymujemy setki zdolności, jednak w danym momencie określona postać może korzystać tylko z jednej. Wymusza to na nas częste zmiany taktyki i odpowiednie przygotowanie drużyny do każdego starcia.

Kwestie techniczne

NEO: The World Ends with You posiada kolorową oprawę graficzną, utrzymaną w komiksowej stylistyce. Twórcy zadbali również, by Shibuya została jak najwierniej odwzorowana.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do NEO: The World Ends with You

Wymagania wiekowe NEO: The World Ends with You

12+

PS4
Switch
PC