Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka NASCAR 21: Ignition (PC)
OkładkaNASCAR 21: Ignition (PC)

NASCAR 21: Ignition

Kolejna odsłona gier wyścigowych, poświęconych popularnej w Ameryce Północnej serii wyścigów samochodowych NASCAR Cup Series. Usiądź za kółkiem spersonalizowanego pojazdu i przetestuj swoją szybkość na różnorodnych torach w zupełnie nowym i ulepszonym NASCAR 21: Ignition.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR 21: Ignition Premiera

28paź2021

PC XONE PS4

NASCAR 21: Ignition to kolejna odsłona serii gier wyścigowych, poświęconych popularnej w Ameryce Północnej formie wyścigów Stock car. Za wydanie i opracowanie tytułu odpowiada firma Motorsport Games. Produkcja dostępna jest zarówno w wersji standardowej, jak i Champions Edition. Osoby, które zdecydowały się zakupić wyścigówkę w przedsprzedaży (niezależnie od wybranej wersji) mogły liczyć na dostęp do gry dwa dni przed jej oficjalną premierą.

Mechanika

W ramach tytułu gracze mają możliwość zmierzenia się w serii zawodów wyścigowych, wzorowanych na tych, organizowanych przez największy organ wyścigów Stock car – NASCAR (ang. National Association for Stock Car Auto Racing). Twórcom zależało na jak najwierniejszym odzwierciedleniu rzeczywistej rywalizacji, do produkcji wprowadzono więc oficjalnych kierowców, pojazdy i zespoły. Wyścigi poprzedzane są także transmisjami oraz kończone powtórkami z jazd. Aktualizacji podległ także pakiet torów wyścigowych, zgodny z harmonogramem 2021 NASCAR Cup Series. W sumie gra oferuje ponad 40 różnych tras, w tym Circuit of the Americas, Daytona Road Course oraz Nashville Superspeedway.

Jednym z dodatkowych, wprowadzonych do rozgrywki ulepszeń, jest także nowa kabina lakiernicza (Paint Booth), pozwalająca na większą personalizację pojazdu poprzez szersze możliwości dostosowywania schematu malowania.

Edycja Champions

Zakup gry w wersji Champions Edition zapewnia graczom dostęp do dodatkowych opcji, m. in. Season Pass, zawierającego 3 comiesięczne zrzuty zawartości, każdy opatrzony w 55 alternatywnych schematów malowania, jednego alternatywnego kierowcę oraz jednego legendarnego kierowcę. W ramach edycji odblokowana zostaje również dodatkowa grywalna postać – mistrz wyścigów, Bill Elliott.

Champions Edition oferuje ponadto pakiet zwiększający karierę, dzięki któremu gracz może podpisać kontrakt na cały sezon z dowolnie wybranym zespołem. Ta opcja pozwala mu na wystartowanie w zawodach od razu z zespołem kalibru mistrzowskiego, dzięki czemu oszczędzi na zawieraniu kontraktu z niedofinansowaną drużyną na niepełny etat.

Tryby gry

Tytuł ten umożliwia rozgrywkę zarówno w pojedynkę, jak i w szerszym gronie, w formie sieciowej rywalizacji.

Dostępny w grze tryb Race Now od razu rzuca gracza w wir akcji, umożliwiając mu przejęcie kontroli nad jednym z oficjalnych kierowców serii, tryb kariery pozwala mu natomiast stopniowo budować swoją reputację, mierząc się z innymi w walce o podium.

Kwestie techniczne

NASCAR 21: Ignition, zrealizowany na silnikach Unreal Engine oraz rFactor, posiada trójwymiarową oprawę wizualną, z realistyczną fizyką pojazdów i bardziej dynamicznym AI. Całość wieńczy ścieżka dźwiękowa, składająca się m. in. z utworów takich wykonawców, jak MGK, Imagine Dragons, Aerosmith czy Luke Combs.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-40  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

NASCAR 21: Ignition cena w dniu premiery: 214,99 PLN

Klasyfikacja PEGI NASCAR 21: Ignition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

NASCAR 21: Ignition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 / Radeon RX 580 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i7
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 Ti / 8 GB Radeon RX 590 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PC
XONE
PS4