Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPXBOXPS2
Okładka Nascar 07 (PSP)
OkładkaNascar 07 (PSP)

Nascar 07

Nascar 07 jest kolejnym tytułem z oferty EA Sports koncentrującym się na popularnych w Stanach Zjednoczonych wyścigach samochodowych.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nascar 07 Premiera

6wrz2006

XBOX PS2 PSP

Nascar 07 jest kolejnym tytułem z oferty EA Sports, przeznaczonym przede wszystkim na rynek amerykański. Tematyka programu dotyczy bowiem wyścigów klasy NASCAR, których popularność na Starym Kontynencie jest znikoma. Jeśli jednak jesteśmy szczęśliwym posiadaczem konsoli typu PSP, PS2 lub Xbox i mamy ochotę na solidną porcję wyścigów, nie zaszkodzi bliżej zapoznać się i z tym tytułem.

Nowy Nascar jest szybki. Dzięki wprowadzeniu specjalnego wskaźnika stylu jazdy (tzw. Momentum Meter), program prowokuje niebezpieczną i efektowną jazdę, premiując ryzykantów zwiększeniem przyczepności bolidu oraz podniesieniem prędkości maksymalnej – może nie jest to rozwiązanie szczególnie realistyczne, ale znacznie zwiększa widowiskowość rozgrywek, które pozornie mogą wydawać się nieco nużące (wiele tras to zwykłe owale, niczym w żużlu). Dostępne w grze wozy nie są bynajmniej ospałe – usportowione wersje takich modeli, jak Dodge Charger, Ford Fusion (wersja amerykańska) czy Chevrolet Monte Carlo potrafią mknąć z szybkością przekraczającą 300 km/h, co doskonale odwzorowano w grze, za pomocą serii efektów wizualnych. Na torach nie będących owalami musimy wykazać się nie tylko umiejętnością wciskania pedału gazu do oporu, ale i popisać się zręcznym operowaniem kierownicą i hamulcem – w stosunku do poprzednich odsłon Nascara znacznie poprawiono zachowanie i kontrolę samochodu na zakrętach i wirażach.

Na naszej drodze ku ostatecznemu zwycięstwu wyprzedzić musimy znaczną liczbę rywali, przy czym każdy został opisany szeregiem parametrów, prezentuje odmienne umiejętności oraz styl jazdy, dzięki czemu wyścig nie przypomina slalomu między pachołkami, ale prawdziwą rywalizację z różnie utalentowanymi kierowcami. Wprowadzono również system zakładów przed wyścigami, które pozwalają nam na istotne uzupełnienie (lub obcięcie) standardowego honorarium rajdowca o niemałe kwoty. Ponadto, istnieje możliwość zmierzenia się ze starym wyjadaczem wyścigów Nascar, Kenny Wallace'em. Jeśli graczowi uda się pobić wykręcone przez weterana czasy, może liczyć na różnego rodzaju nagrody, specjalne kontrakty itp. – ten tryb rozgrywki nosi miano Fight to the Top. Towarzyscy miłośnicy wyścigów także znajdą coś dla siebie – istnieje możliwość gry online.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Nascar 07

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Nascar 07 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
XBOX
PS2
PSP