Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Naruto Shippuden: Ninja Council 4 (NDS)

Naruto Shippuden: Ninja Council 4 NDS

Kolejna odsłona popularnej serii gier na motywach mangi i anime Naruto, tworzonej przez studio Tomy z myślą o przenośnych konsolkach firmy Nintendo. Ninja Council 4 stanowi adaptację Naruto Shippuden, więc akcja rozpoczyna się 2,5 roku po wydarzeniach znanych z poprzedniczki.

Akcji | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Naruto Shippuden: Ninja Council 4 (NDS)

wydawca: TOMY

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

2czerwca2009

Naruto Shippuden: Ninja Council 4 to kolejny już reprezentant serii gier walki, bezpośrednio odwołujących się do niezwykle popularnego anime autorstwa Masashiego Kishimoto. Jedyną platformą docelową dla gry jest ponownie konsolka Nintendo DS.

Ninja Council 4 jest pierwszym tytułem z tej serii, który osadzono w niejako zaktualizowanym uniwersum Naruto Shippuden. Akcja rozgrywa się więc dwa i pół roku po wydarzeniach z Ninja Council 3, a tytułowy Naruto jest już piętnastoletnim chłopcem. Przedstawione w grze wydarzenia nawiązują do tego co wydarzyło się po jego powrocie do Konohy. Tym razem główny bohater wraz ze swoimi przyjaciółmi musi wyruszyć na ratunek Gaarze, który porwany został przez członków organizacji Akatsuki.

Właściwy model rozgrywki pod wieloma względami przypomina trzecią część cyklu, tak więc Naruto Council 4 jest przede wszystkim dynamicznie zrealizowaną chodzoną bijatyką. W trakcie zabawy sterujemy trzyosobową drużyną, dowolnie przełączając się pomiędzy grywalnymi postaciami. Umiejętne dobranie członków drużyny jest jednym z kluczy do sukcesu, a to dlatego, że każdy z adeptów sztuk walki obdarzony został specyficznymi umiejętnościami. W sumie możemy wybierać pomiędzy 17 grywalnymi wojownikami znanymi z anime.

Wyprowadzanie podstawowych ciosów jest proste, ale stosowanie bardziej złożonych kombinacji uderzeń wymaga pewnego treningu. Ponadto wzorem trzeciej części serii gra w znacznym stopniu wykorzystuje unikalne funkcje konsoli Nintendo DS. Przykładem mogą być ataki specjalne, których użycie możliwe jest dopiero po wykonaniu określonych ruchów stylusem.

W trybie dla pojedynczego gracza do przejścia mamy kilkadziesiąt poziomów nawiązujących do lokacji znanych z serialu. Warto dodać, że dostęp do niektórych obszarów uzyskujemy dopiero w dalszej fazie rozgrywki. Oprócz tego możemy zdecydować się na multiplayerowy tryb Battle Mode. Maksymalnie czterech graczy przystępuje tu do serii walk, próbując wyłonić mistrza.

Oprawa wizualna Naruto Shippuden: Ninja Council 4 utrzymana została w zbliżonym stylu do poprzedniej części cyklu. Zmagania obserwujemy więc z boku, a najlepsze ciosy wzbogacane są efektownymi animacjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Wymagania wiekowe Naruto Shippuden: Ninja Council 4

odpowiednia dla każdego wieku