Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka N2O: Nitrous Oxide (PS1)
OkładkaN2O: Nitrous Oxide (PS1)

N2O: Nitrous Oxide PS1

Utrzymana w specyficznej, nieco psychodelicznej stylistyce zręcznościowa strzelanina 3D, w której gracze mogą poruszać się jedynie w lewo lub prawo. Celem jest pokonanie kolejnych tuneli, eliminując po drodze napotkanych wrogów i osiągając jak najlepszy wynik punktowy.

Zręcznościowe | muzyczne | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

N2O: Nitrous Oxide Premiera PS1

30czerwca1998

producent: Gremlin Interactive wydawca: Gremlin Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do N2O: Nitrous Oxide

Vigilante 8

G-Police: Weapons of Justice

Air Combat

N2O: Nitrous Oxide to przygotowana przez studio Gremlin Interactive zręcznościowa strzelanka kosmiczna, w której gracze zasiadają za sterami statku pędzącego długim tunelem. Produkcję wyróżniają specyficzna oprawa graficzna i ścieżka dźwiękowa autorstwa grupy The Crystal Method.

Fabuła

Świat przyszłości. Złowroga rasa zamierza zaatakować Ziemię i zniszczyć ludzką cywilizację. W tym celu stworzyła na planecie Neptun, wykorzystując zaawansowaną inżynierię genetyczną, specjalny tunel, w którym powstać ma rasa superwojowników. Zadaniem graczy jest udać się na miejsce i za sterami napędzanego podtlenkiem azotu pojazdu Tunnel Runner zniszczyć wrogów i uratować Błękitną Planetę.

Mechanika

Wydana na PS1 produkcja działa na prostych zasadach. Sterowanie statkiem lecącym nieustannie w głąb ekranu w przedziwnym tunelu ogranicza się jedynie do dwóch kierunków – skręcania w lewo i w prawo. Gracze mogą więc w ograniczony sposób manewrować pojazdem, starając się unikać przeszkód, eliminować wrogów i zbierać bonusy. Wszystko to przekłada się na dużą dynamikę produkcji, w której liczy się przede wszystkim zręczność, refleks i umiejętność podejmowania błyskawicznych decyzji. Na koniec każdego etapu starania posiadacza konsoli PS1 są oceniane i zapisywane w formie wyniku punktowego. Na rezultat wpływ ma m.in. liczba zebranych podczas przelotu bonusów i wyeliminowanych oponentów, a więc wszelkiego rodzaju insektów.

Autorzy starali się urozmaicić nieco zabawę poprzez starcia z bossami pod koniec każdej planszy, a także odkrywane za zebrane podczas lotu symbole mapy bonusowe, na których gracz musi eliminować wskazane cele i unikać pułapek. Wraz z kolejnymi trafieniami prędkość sterowanego pojazdu rośnie, co prowadzi do wzrostu poziomu trudności.

Kwestie techniczne

Jednym z głównych elementów wyróżniających produkcję jest ścieżka dźwiękowa opracowana przez duet The Crystal Method. Zmaganiom graczy akompaniują utwory z debiutanckiego krążka formacji, który zdobył w Stanach Zjednoczonych platynową płytę. N20 nie sposób pomylić też z żadnym innym tytułem ze względu na psychodeliczną, kolorową, pulsującą jaskrawymi barwami oprawę graficzną.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe N2O: Nitrous Oxide: 12+