Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Mystik Belle (PC)

Mystik Belle

Stworzone przez studio WayForward we współpracy z Last Dimension Mystik Belle krzyżuje w sobie elementy znane z gier typu metroidvania (to zlepek tytułów Metroid oraz Castlevania, stanowiących pionierów gatunku) oraz tradycyjnych przygodówek point&click.

Akcji | platformówki | elementy przygodowe | magia

Okładka Mystik Belle (PC)

data premiery gry:

15maj2015

PC

3paź2017

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystik Belle jest hybrydą przygodówki point&click oraz gier typu metroidvania – podgatunku platformowych gier akcji, do którego należą m.in. słynne serie Metroid oraz Castlevania. Za stworzenie Mystik Belle odpowiada kalifornijskie studio WayForward we współpracy z deweloperem Last Dimension.

Fabuła

W Mystik Belle wcielamy się początkującą wiedźmę Belle McFae, która próbuje poradzić sobie z problemami nękającymi uczelnię czarnoksięstwa Hagmore, gdzie właśnie rozpoczęła naukę. Naszym zadaniem będzie odnalezienie trzech składników potrzebnych do sporządzenia magicznego naparu Walpurgisnacht.

Mechanika

Gra Mystik Belle na platformie PC, XONE i PS4 jest dwuwymiarową platformówką łączącą elementy znane z gier takich jak Castlevania czy Metroid z zagadkami i naciskiem na eksplorację, które są typowe dla tradycyjnych przygodówek point&click. Gracz obserwuje kierowaną przez siebie postać z boku i przemierza kolejne, odmienne, kolorowe lokacje – katakumby, laboratoria, lochy, lasy – rozwiązując zagadki i pokonując zagrożenia dzięki magicznej różdżce.

W produkcji znaleźć można 60 typów potworów, masę zagadek i sekretów, a nawet wzorowany na grach RPG system rozwoju postaci. Wszystko to okraszone jest solidną dawką humoru.

Kwestie techniczne

Mystik Belle ma dwuwymiarową, ręcznie rysowaną oprawę graficzną, utrzymaną w stylistyce filmu animowanego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mystik Belle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE