Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mystery Case Files: Huntsville (PC)
OkładkaMystery Case Files: Huntsville (PC)

Mystery Case Files: Huntsville PC

Huntsville to podtytuł pierwszej gry z cyklu Mystery Case Files, stworzonej i wydanej przez amerykańską firmę Big Fish Games. Produkt należy do tzw. gatunku casual games - mini gier logicznych, w których nacisk kładzie się głównie na grywalność, a nie efekty audiowizualne.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Case Files: Huntsville Premiera PC

14listopada2005

producent: Big Fish Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Huntsville to podtytuł pierwszej gry z serii Mystery Case Files, stworzonej i wydanej przez amerykańską firmę Big Fish Games. Produkt należy do tzw. gatunku casual games - mini gier logicznych, w których nacisk kładzie się głównie na grywalność, a nie efekty audiowizualne.

Mystery Case Files: Huntsville przenosi nas do niewielkiego miasteczka, w którym raz za razem popełniane są jakieś przestępstwa. Naszym zadaniem, jako adepta kryminalistyki jest rozwiązywanie tychże spraw. Śledztwo przebiega w bardzo specyficzny sposób – po zapoznaniu się z aktami, przenoszeni jesteśmy do ekranu mapy Huntsville, gdzie czeka na nas kilka budynków, które musimy przeszukać i zarekwirować z nich przedmioty widniejące na specjalnej liście. Tutaj zaczyna się cała trudność, gdyż wszystkie pożądane elementy są skrzętnie wkomponowane w otoczenie, a upływający czas zmusza nas do szybkiej penetracji pomieszczeń. Na grę składa się ponad 15 zadań, których poziom trudności rośnie wraz z naszym doświadczeniem detektywistycznym. Za skutecznie rozwikłaną zagadkę otrzymujemy awans. Każda sprawa zakończona jest mini układanką, która odsłania nam głównego winowajcę, a także przestępstwo jakiego się dopuścił. Oczywiście, ten element także ograniczony jest czasowo, dlatego musimy bacznie czuwać nad upływającymi sekundami.

Grafika w Mystery Case Files: Huntsville jest bardzo uproszczona. Wszystkie pomieszczenia są dwuwymiarowe, a obiekty w nich zawarte, często w ogóle nie komponują się w tło. Tworzy to groteskową oprawę komiksowo-kryminalną, a dzięki postaciom rodem z kreskówki – grę emanującą dużą dawką humoru.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Mystery Case Files: Huntsville

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Mystery Case Files: Huntsville Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600 MHz
  • 128 MB RAM
  • akcelerator 3D
  • Windows 98/ME/2000/XP/Vista