Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka My Pet Hotel 2 (NDS)

My Pet Hotel 2 NDS

Gracz zajmuje się prowadzeniem ośrodku wypoczynkowego dla psów, kotów, świnek morskich i innych zwierzaków, z którymi można wchodzić w różnego rodzaju interakcje.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka My Pet Hotel 2 (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

29lutego2008

My Pet Hotel 2 jest połączeniem gry logicznej oraz prostej strategii ekonomicznej. Zadaniem gracza jest zarządzanie tytułowym hotelem. Jest to jednak obiekt o nietypowym przeznaczeniu, a mianowicie kurort wypoczynkowy dla zwierząt. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest niemieckie studio developerskie dtp young entertainment, specjalizujące się w oferowaniu produktów dla młodszego odbiorcy. Firma ta w przeszłości opracowała lub wydała takie gry jak Let's Ride: Silver Buckle Stables czy Riding Star.

Prowadzony przez gracza ośrodek wypoczynkowy może zajmować się sprawowaniem opieki nad wieloma różnymi gatunkami zwierzaków. Są to między innymi psy, koty, świnki morskie, papużki faliste, konie, króliki czy rybki. Niezwykle istotne jest to żeby milusińskim zapewniać godne warunki do życia, albowiem tylko wtedy można liczyć na dobre opinie klientów oraz wynikające z tego nagrody pieniężne. To zaś pozwala na dalszy rozwój placówki, poprzez dobudowywanie nowych pomieszczeń, czy zakup niezbędnych przedmiotów (klatek, zabawek dla zwierząt, czy lepszego pożywienia). W zależności od własnych upodobań, uczestniczy się w odgórnie zaplanowanych scenariuszach lub wybiera tryb wolnej zabawy. Nie przewidziano natomiast żadnych zabaw multiplayer.

Producent bardzo duży nacisk położył na możliwość wchodzenia w interakcje z pojawiającymi się w hotelu zwierzakami. Można je myć, karmić, a także się z nimi bawić. W tym ostatnim przypadku gracz może liczyć między innymi na opcję przejażdżek konnych. Większość tych akcji oferuje się przy wykorzystaniu ekranu dotykowego. My Pet Hotel 2 oferuje też jednak pełne wsparcie dla wbudowanego mikrofonu konsoli. W taki właśnie sposób zwierzętom można między innymi próbować wydawać proste polecenia. Wizualnie My Pet Hotel 2 prezentuje się bardzo dobrze. Wydarzenia ukazywane są w pełnym trójwymiarze. Producent zadbał nie tylko o atrakcyjny wystrój pomieszczeń hotelu, ale również o szczegółowe modele pojawiających się w ośrodku zwierząt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do My Pet Hotel 2

Klasyfikacja PEGI My Pet Hotel 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.