Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka My First Trainz Set (PC)
OkładkaMy First Trainz Set (PC)

Trainz: Budujemy Minikolej PC

My First Trainz Set

Trainz: Budujemy Minikolej to adresowana od młodych pasjonatów kolejnictwa i modelarstwa gra symulacyjna, stworzona przez studio deweloperskie Auran. Gracze mają okazję zbudować własne makiety kolejowe i kierować ruchem poruszających się po nich pociągów.

Symulacje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trainz: Budujemy Minikolej Premiera PC

9lipca2010

pudełko PL

17września2010

producent: N3V Games wydawca: Auran Games wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

My First Trainz Set to kolejna produkcja autorstwa Auran Games, która podejmuje tematykę kolejarstwa. W przeciwieństwie do poprzednich tytułów z tej serii, które opracowywane były z myślą o osobach w różnym wieku, opisywana gra ma zachęcić do zabawy w głównej mierze młodszych użytkowników komputerów osobistych.

Główną trakcją opisywanej odsłony cyklu jest możliwość projektowanie własnych makiet kolejowych, rozstawianych w jednej z czterech lokacji wirtualnego domu, a mianowicie w salonie, sypialni, kuchni lub garażu. Bardzo istotną cechą gry jest to, że podczas tworzenia makiety możemy do woli wykorzystywać obiekty odnajdywane w najbliższym otoczeniu. Każda ze wspomnianych wyżej lokacji zawiera kilkaset takich przedmiotów. Dla przykładu, pozyskane książki możemy rozmieścić w taki sposób by utworzyły swego rodzaju tunel.

Projektowane przez nas trasy biegną nie tylko po podłodze, ale i po róznych meblach – stołach kuchennych, krzesłach, łóżkach czy szafkach. W trakcie tworzenia makiety możemy wybierać miejsca występowania stacji kolejowych, zajmując się transportem plastikowych ludzików lub różnego rodzaju towarów. Oprócz tego możliwe jest rozstawianie między innymi zwrotnic, tworząc tym samym bardziej skomplikowane konstrukcje.

Po utworzonej trasie możemy się w każdej chwili przejechać, przejmując kontrolę nad jedną z dziewięciu różnych miniaturowych kolejek. Warto tu zaznaczyć, iż dostępne są zarówno stare lokomotywy parowe, jak i znacznie nowocześniejsze modele elektryczne. Akcja w tym przypadku obserwowana jest z kilku ujęć kamery, oferując też możliwość przeniesienia się do wnętrza poruszającej się zabawki.

Oprawa wizualna My First Trainz Set prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania, oferując zarówno szczegółowo wykonane modele miniaturowych lokomotyw, jak i starannie wykonane lokacje, w których toczone są zmagania. Na uwagę zasługuje bardzo czytelny interfejs użytkownika, na który składają się przede wszystkim duże i zrozumiałe ikony poleceń.

Ostatnia modyfikacja 22 marca 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Trainz: Budujemy Minikolej cena w dniu premiery: 52,99 PLN

Wymagania wiekowe Trainz: Budujemy Minikolej: Odpowiednia dla każdego wieku.

Trainz: Budujemy Minikolej Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 7200 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7