Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSP
Okładka MVP Baseball (PSP)
OkładkaMVP Baseball (PSP)

MVP Baseball PSP

Konwersja popularnej serii gier dla miłośników baseballu stworzona z myślą o przenośnej konsoli PSP. Wybieramy jedną z przeszło trzydziestu najbardziej znanych drużyn i próbujemy zdobyć najwyższe trofea rozgrywając pojedyncze spotkania lub prowadząc zespół przez cały sezon.

Sportowe | baseball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MVP Baseball Premiera PSP

18maja2005

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MVP Baseball to jedna z pierwszych produkcji studia EA Sports przygotowana na konsolę PlayStation Portable. Choć gra została wydana kilka miesięcy po premierze na innych platformach edycji oznaczonej numerem 2005, to twórcy przy opracowywaniu tego portu bazowali na mechanice wykorzystanej w zeszłym roku. Największą uwagę zwrócono na dostosowanie zarówno oprawy graficznej jak i sterowania do specyfiki handhelda firmy Sony.

W przeciwieństwie do wersji na inne konsole, w MVP Baseball zabrakło rozbudowanego trybu Franchise pozwalającego na zarządzanie wybranym zespołem przez wiele lat. W związku z tym główną atrakcję stanowi prowadzenie drużyny przez cały sezon rozgrywek. W jego trakcie mamy wpływ między innymi na skład sezonu, możemy dobierać odpowiednie strategie w zależności od aktualnego rywala itp. Nie zabrakło również klasycznego trybu pojedynczego meczu z opcją ustalenia liczby inningów. Dodatkową formę zabawy stanowią mini-gierki. Specjalnie z myślą o tym porcie przygotowano tryb wieloosobowy dla czterech graczy przekazujących sobie na zmianę konsolę.

Pod względem sterowania twórcy położyli duży nacisk na system rzucania piłki oraz jej odbijania opierający się przede wszystkim na odpowiednim refleksie. W trakcie zagrania kamera ustawia się w taki sposób, aby wykonanie zagrania było jak najłatwiejsze. Po poprawnym uderzeniu możemy wykonywać ślizgi i rzucać się w kierunku baz, tak jak ma to miejsce w rzeczywistości.

Oprawa audiowizualna gry MVP Baseball została dostosowana do możliwości konsoli PSP. Twórcy starali się jednak zachować jak najwięcej elementów przypominających transmisję telewizyjną i w związku z tym nie brakuje cut-scenek, efektownych powtórek oraz bieżącego komentarza spikerów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Wymagania wiekowe MVP Baseball: Odpowiednia dla każdego wieku.