Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS1
Okładka Music 2000 (PS1)
OkładkaMusic 2000 (PS1)

Music 2000 PS1

Intuicyjny program do tworzenia własnej muzyki, w którym kreujesz utwory z dostępnych sampli i dźwięków. Music 2000 rozwija elementy z pierwszej części i pozwala w zaciszu własnego domu pobawić się w komponowanie nowych kawałków lub tworzenie remiksów dobrze znanych hitów.

Symulacje | muzyczne | edytory i odtwarzacze audio

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Music 2000 Premiera PS1

5czerwca2000

producent: Jester Interactive wydawca: Codemasters

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Music 2000

Constructor

Railroad Tycoon II

Stworzona przez studio Jester Interactive kontynuacja Music z 1998 roku. W sequelu autorzy dopracowali elementy, które szwankowały w oryginale i udostępnili fanom muzyki jeszcze więcej opcji komponowania własnych kawałków.

Mechanika

Music 2000 to program do tworzenia muzyki, który bazuje na bardzo prostych założeniach. Gracze otrzymują pustą tablicę, na której mogą umieszczać kolejne ścieżki. Na każdej z nich układane są klocki – to sample z dźwiękami. Do wyboru są dziesiątki instrumentów, ale również fragmenty śpiewu, które można swobodnie modyfikować. Autorzy umieścili w bazie szeroką gamę sampli, w sumie ponad cztery tysiące, które reprezentują różne gatunki muzyczne, od techno i trance, przez house, po rock. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dostępną bazę poszerzyć, ładując dodatkowe nagrania z karty pamięci. Dodatkowo tytuł pozwala na bardziej zaawansowane modyfikacje, w tym zabawy półgłosem, tempem czy ingerowanie w charakter poszczególnych sampli.

Program Music 2000 umożliwia tworzenie prostych prezentacji graficznych, które w połączeniu ze skomponowanymi melodiami, stworzą teledyski. Także tutaj gracze mają szerokie możliwości edycji – mogą wybierać różne style, kolorystyki, dopasowywać tempo i tworzyć ciekawe przejścia pomiędzy wybranymi animacjami.

Obok głównego edytora, w Music 2000 dostępny jest również tryb Music Jam, w którym nawet czterech graczy może jednocześnie bawić się w tworzenie utworu marzeń w bardzo uproszczonym narzędziu. Moduł ma charakter rozrywkowy i stanowi coś na wzór demonstracji możliwości całej aplikacji.

Kwestie techniczne

Music 2000, pod względem oprawy graficznej, przypomina inne dostępne na rynku edytory. Twórcy postawili na prostotę i intuicyjność, starając się stworzyć wygodne narzędzie, z którego łatwo korzysta się za pomocą pada.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Music 2000: Odpowiednia dla każdego wieku.