Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Munin (PC)
OkładkaMunin (PC)

Munin PC

Logiczna platformówka od portugalskiego studia Gojira, w której wcielamy się w Munina - posłańca boga Odyna, pozbawionego wszystkich mocy. Zadaniem gracza jest pomóc mu je odzyskać, a by tego dokonać, należy przemierzyć wiele poziomów, w poszukiwaniu utraconych piór.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | mitologia nordycka | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Munin Premiera PC

10czerwca2014

producent: Gojira wydawca: Daedalic Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Munin

Rayman Origins

Limbo

Braid

Munin to gra platformowa stworzona przez portugalskie studio Gojira. Jest to pierwsza tego typu produkcja w dorobku zespołu, zaś w pracach nad nią pomagała niemiecka firma Daedalic Entertainment (twórcy serii Deponia, The Whispered World czy Blackguards), która zajęła się również promocją tytułu. Gra czerpie pełnymi garściami z mitologii nordyckiej, wykorzystując znane postaci i motywy.

Historia opowiada o posłańcu boga Odyna, tytułowym Muninie, który stracił swoje skrzydła i został przemieniony przez Lokiego w śmiertelną dziewczynę. Zadaniem gracza jest pomóc bohaterce pokonać dziewięć światów opierających się na gałęziach jesiona świata, Yggdrasilla, w których odnajdzie skradzione piórka, odzyska swe moce i powróci do Asgardu.

Munin to przedstawiciel dwuwymiarowych gier platformowych z elementami logicznych produkcji. Zagadki wykorzystują fizykę i przy ich rozwiązywaniu należy obracać elementami otoczenia, tworząc z filarów mosty, robiąc ze ścian podłogi i nie tylko. Oprócz główkowania, podczas rozgrywki trzeba wykazać się także zręcznością. Łącznie twórcy zatroszczyli się o 77 zróżnicowanych poziomów.

Oprawa graficzna produkcji charakteryzuje się ciekawym stylem, który pomimo wykorzystania prostej kreski, posiada własny, nieco mroczny klimat.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Munin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Munin Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.33 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista/7/8