Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka MU Ignition (WWW)
OkładkaMU Ignition (WWW)

MU Ignition WWW

Darmowa gra MMORPG dostępna z poziomu przeglądarki WWW. Studio Webzen osadziło akcję MU Ignition w świecie wykreowanym na potrzeby swojego największego hitu, czyli MU Online.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMORPG | widok izometryczny | przeglądarkowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MU Ignition Premiera WWW

23stycznia2018

producent: Webzen Inc. wydawca: Webzen Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MU Ignition to darmowa produkcja typu MMORPG, w którą gramy przez przeglądarkę WWW. Za opracowanie tego tytułu odpowiada studio Webzen, czyli autorzy popularnego MU Online.

Fabuła

MU Ignition zabiera nas w podróż do tytułowej krainy Mu – mowa o mitycznym kontynencie, który zdaniem Jamesa Churchwarda istniał ponad pięćdziesiąt tysięcy lat temu i niczym Atlantyda został pochłonięty przez wody Oceanu Spokojnego. Twórcy luźno nawiązują do tych kontrowersyjnych teorii, a całość wzbogacili o liczne elementy fantasy.

Mechanika

Zmagania w MU Ignition rozpoczynamy od uproszczonej kreacji postaci – naszemu bohaterowi możemy nadać imię oraz wybrać jedną z trzech profesji. Autorzy oddają do naszej dyspozycji trzy klasy: skoncentrowany na walce w zwarciu Dark Knight, wyspecjalizowany w magicznych atakach Dark Mage oraz Elf, a raczej Elfka, łącząca szybkość i precyzję. Następnie rozpoczynamy zabawę, w trakcie której akcja jest prezentowana w rzucie izometrycznym.

Rozgrywka polega na przemierzaniu różnorodnych lokacji, wykonywaniu zadań oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami. Niczym w kultowym oryginale starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a sukces zapewnia przede wszystkim umiejętne żonglowanie zdolnościami bojowymi i wykorzystanie potencjału aktualnie dzierżonej broni. Oprócz standardowych adwersarzy, którzy występują w ilościach hurtowych, na naszej drodze stają również bossowie – ich pokonanie nierzadko wymaga współpracy z innymi graczami. W miarę postępów zdobywamy punkty doświadczenia, dzięki czemu możemy rozwijać statystyki naszej postaci – jej skuteczność bojową można też zwiększyć, używając coraz lepszego wyposażenia.

Tryby gry

MU Ignition oferuje szeroki zakres wariantów rozgrywki. Gracze mogą poświęcić się zabawie opartej na zasadach PvE lub stanąć ze sobą w szranki w ramach modułu PvP. W grze nie brakuje też raidów, w których na ubicie czekają najpotężniejsi z wyżej wspomnianych bossów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna MU Ignition prezentuje się przyzwoicie, zwłaszcza jak na standardy produkcji dostępnych z poziomu przeglądarki WWW.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe MU Ignition: 12+