Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXBOX
Okładka Motor Trend: Lotus Challenge (XBOX)

Lotus Challenge XBOX

Motor Trend: Lotus Challenge

Dynamiczna gra wyścigowa, w której zasiadamy za kierownicą jednego z kilkudziesięciu modeli tytułowych Lotusów. Gra oferuje bogaty wachlarz trybów zabawy, na uwagę zasługują również ciekawe modele jazdy oraz uszkodzeń.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Motor Trend: Lotus Challenge (XBOX)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

21marca2003

Lotus Challenge to dynamiczna ścigałka, której podstawowym atutem jest oczywiście licencja tytułowego producenta sportowych samochodów. Gra początkowo ukazała się na PS2, dopiero po pewnym czasie wydano edycje na Xbox’a oraz Gamecube’a. Lotus Challenge trafił również na komputery osobiste. Wszystkie wersje prezentują bardzo zbliżony poziom (gra prezentuje się najładniej na konsoli Microsoftu).

W omawianej pozycji pojawiają się wszystkie dostępne modele firmy Lotus, także te starsze. W sumie jest ich 38. Z ciekawszych aut warto wymienić kultowego Esprite’a (także w ekstremalnie stuningowanych wersjach wyścigowych), klasycznego Elana czy też wyjątkowo popularnego Elise’a. Autorzy gry przygotowali pięć podstawowych trybów zabawy: Single Play, Multiplayer, Championship, Collection oraz Challenge. Podstawową atrakcją Lotus Challenge są misje. W zależności od rozgrywanego etapu może to być na przykład ucieczka przed natrętnymi paparazzi, wykonywanie efektownych poślizgów dla potrzeb filmu czy też ściganie innych pojazdów w gęstym ruchu ulicznym. Wyścigi generalnie można podzielić na takie, które kończy się w przeciągu kilku minut oraz znacznie dłuższe. Te drugie wymagają już od gracza pełnego zaangażowania.

Trasy porozrzucane zostały po najciekawszych zakątkach naszego globu. Samych torów wyścigowych jest ponad piętnaście a do tego trzeba jeszcze dołożyć obiekty bezpośrednio związane z wykonywaniem trików czy zaliczaniem dodatkowych imprez. Gracz odwiedza między innymi Trafalgar Square i Buckingham Palace w Londynie, Hethel - testowy tor Lotusa, Jupiter Beach Raceway na Florydzie czy też Rainbow Bridge w Tokio.

Gra charakteryzuje się zaawansowanym modelem uszkodzeń. Kolejne kraksy mają znaczący wpływ na zachowanie i wygląd sterowanego pojazdu (tłukące się szyby, odpadające zderzaki, rysy na lakierze itp.). Zaawansowany system cząsteczkowy obsługuje również efekty pyłu oraz dymu. Ma on niebagatelny wpływ na zachowanie pojazdów w ekstremalnych warunkach, między innymi na piasku. Gra oferuje niezbyt rozbudowany multiplayer (do 2 osób). Zawody rozgrywane są na podzielonym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Motor Trend: Lotus Challenge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lotus Challenge

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • kierownica