Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCXONEXSX
Okładka Morkredd (PC)

Morkredd

Gra logiczna, w której przemierzamy mroczny świat, gdzie cienie są zabójcze. W Morkredd przejmujemy kontrolę nad dwiema postaciami toczącymi świetlistą kulę przez pogrążone w mroku lokacje i rozwiązującymi rozmaite zagadki.

Logiczne | fantasy | widok izometryczny | indie | Xbox Game Pass

Okładka Morkredd (PC)

data premiery gry:

11gru2020

PC XONE XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Morkredd jest grą logiczną, za której opracowaniem stoi niezależne studio Hyper Games, z siedzibą w Oslo. Tytuł tej produkcji zaczerpnięto z języka norweskiego, w którym słowo morkredd oznacza strach przed ciemnością, co dobrze komponuje się z jej tematyką.

Fabuła

Morkredd zabiera nas w podróż do mrocznego świata, gdzie cienie są zabójcze. Produkcja opowiada o dwójce bohaterów krok po kroku odkrywających sekrety tego miejsca.

Mechanika

W Morkredd akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad dwiema postaciami i przemierzamy pogrążone w mroku lokacje. Głównym źródłem światła na naszej drodze jest wielka świetlista kula, którą protagoniści muszą toczyć lub wprawiać w ruch przy pomocy napotykanej maszynerii. Na rozwiązanie czeka tu ponad sześćdziesiąt zagadek środowiskowych wymagających od nas nie tylko pomysłowości, lecz także zręczności oraz refleksu. Kontakt z cieniem któregokolwiek z protagonistów kończy się śmiercią ich obu, a sprawę znacznie komplikuje wprawienie w ruch świetlistej kuli; wraz z nią bowiem cienie również zmieniają swe położenie, co często zmusza nas do pośpiechu.

Tryby gry

Morkredd przygotowano z myślą o zabawie w trybie współpracy. Produkcja pozwala również na rozgrywkę w pojedynkę, jednak w tym przypadku musimy opanować sterowanie dwiema postaciami jednocześnie.

Kwestie techniczne

Morkredd posiada przyjemną dla oka grafikę utrzymaną w mrocznej, kreskówkowej stylistyce. Produkcja może się pochwalić realistycznie zaprojektowaną grą świateł i cieni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Morkredd

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Morkredd

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4170 3.7 GHz / AMD A8-7600 3.1 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 10
PC
XONE
XSX