Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Moonshine Racers (PC)

Moonshine Racers PC

Moonshine Racers to zabawne wyścigi samochodowe, rozgrywające się w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Gracz wcieli się w rolę kierowcy ciężarówki, którego zadaniem jest dowieźć na czas zapas alkoholu do miejscowego baru, prowadzonego przez staruszka Tuckera.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Moonshine Racers (PC)

producent: Millenium

wydawca: Millenium

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23czerwca1991

Moonshine Racers to zabawne wyścigi samochodowe, rozgrywające się w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Gracz wcieli się w rolę kierowcy ciężarówki, którego zadaniem jest dowieźć na czas zapas alkoholu do miejscowego baru, prowadzonego przez staruszka Tuckera. Musi przy tym zdążyć przed konkurencyjnymi dostawcami oraz nieustępliwym szeryfem, pilnującym ładu i porządku na drodze.

Rozgrywka podzielona jest na kilka etapów. W każdym z nich gracz będzie musiał dojechać do mety w określonym czasie, inaczej zamówiony przez Tuckera towar przepadnie. Wszystkie kursy premiowane są gotówką, za której pomocą będzie można ulepszyć samochód w warsztacie lub kupić zupełnie nowy wehikuł (w sumie jest ich trzy). Podczas jazdy należy zwracać baczną uwagę na przeszkody terenowe oraz inne pojazdy. Jakikolwiek z nimi kontakt zmniejsza żywotność silnika a co za tym idzie nasze szanse na końcowy sukces. Bezwzględnie należy się wystrzegać pożaru w samochodzie, który kończy się chwilowym postojem i automatyczną stratą cennych sekund. Podobnie wygląda to w przypadku zatrzymania przez szeryfa. Jeśli policja rusza za nami w pościg, lepiej pędzić przed siebie na złamanie karku i nie dać stróżowi prawa okazji do wlepienia mandatu.

Moonshine Racers to gra wykonana niezwykle przyzwoicie. Grafika na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco mdła, ale efekt jest jak najbardziej zamierzony – ma przypominać specyficzny klimat retro. W podobny sposób wykonano zresztą wszystkie animowane przerywniki oraz statyczne obrazki. Grając w Moonshine Racers ma się cały czas wrażenie, że prezentowane wydarzenia sięgają z hakiem kilkudziesięciu lat wstecz. Również muzyka nie odbiega pod tym względem od całości. Efekt końcowy jest więc całkiem niezły, trzeba się tylko do niego przyzwyczaić.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Moonshine Racers

12+