Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Monster Hunter: Frontier Z (PS4)
OkładkaMonster Hunter: Frontier Z (PS4)

Monster Hunter: Frontier Z PS4

Kolejna (po edycji oznaczonej literką G) próba odświeżenia japońskiej gry MMORPG, która miała swój debiut na komputerach PC w 2007 roku.

Akcji | TPP | fantasy | PvE | MMO | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter: Frontier Z Premiera PS4

9listopada2016

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

japońskajapońska

Monster Hunter: Frontier Z na PS4 jest kolejną odsłoną popularnej gry typu MMORPG, nad którą pieczę sprawuje firma Capcom. Podstawowa wersja tej produkcji trafiła do sprzedaży w 2007 roku, by po sześciu latach doczekać się wznowienia i konwersji na inne platformy w postaci Monster Hunter Frontier G. Edycja oznaczona literą Z jest jej najbogatszym i najbardziej dopracowanym wcieleniem.

Mechanika

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych części serii Monster Hunter, gracze trafiają tutaj do fantastycznego świata, a ich zadaniem jest wykonywanie zleceń, sprowadzających się do polowania na potwory. Rozgrywka rozpoczyna się od stworzenia bohatera reprezentującego jedną z kilkunastu specjalizacji – determinują one nie tylko wykorzystywany oręż, lecz również taktykę na polu bitwy. W bezpośrednich starciach rozgrywanych w czasie rzeczywistym mamy do dyspozycji broń białą i dystansową – ta druga obejmuje zarówno łuki, jak i broń palną. Opracowany na potrzeby tej produkcji system walki stawia na refleks gracza, a przewagę na polu bitwy zapewnia przede wszystkim coraz lepszy ekwipunek. Konieczne jest również opracowanie odpowiedniej strategii, skutecznej na konkretne gatunki potworów. Poszczególne elementy wyposażenia możemy kupować w sklepie, bądź wykonywać ze zdobywanych w trakcie przygody składników: od części ciała konkretnych stworów, po poukrywane w świecie gry surowce.

W przeciwieństwie do klasycznych odsłon cyklu, tytuł nastawiony jest na współpracę wielu graczy, którzy mogą pomagać sobie w potyczkach z maszkarami i tworzyć wyspecjalizowane gildie. Do zabawy wymagane jest opłacenie miesięcznego abonamentu.

Kwestie techniczne

Monster Hunter: Frontier Z na PS4 rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku i działa w oparciu o technologię stworzoną na potrzeby podstawowej wersji gry. Co za tym idzie, oprawa graficzna prezentuje jedynie przyzwoity poziom wykonania.

Ostatnia modyfikacja 27 października 2016

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Monster Hunter: Frontier Z: Odpowiednia dla każdego wieku.