Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PSVPCWiiUPS3
Okładka Monster Hunter: Frontier G (PC)
OkładkaMonster Hunter: Frontier G (PC)

Monster Hunter: Frontier G

Ulepszona i rozszerzona wersja gry MMO opartej na serii Monster Hunter, skupiająca się na zabawie kooperacyjnej. Tytuł oferuje zręcznościowy model walki, setki groźnych potworów, 11 klas postaci oraz tysiące rodzajów broni, ekwipunku i przedmiotów przydatnych w potyczkach.

RPG | TPP | fantasy | PvE | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter: Frontier G Premiera

17kwi2013

PC X360

20lis2013

PS3

11gru2013

WiiU

20lis2014

PSV

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Monster Hunter: Frontier G

Breath of Fire IV

Final Fantasy IV: The After Years

Dragon Quest X

Monster Hunter: Frontier G to zręcznościowa gra MMORPG, będąca tytułem pobocznym bijącego rekordy cyklu Monster Hunter. Produkcja jest rozszerzoną i poprawioną wersją Monster Hunter: Frontier, które zadebiutowało w Japonii i Korei na komputerach PC w 2007 roku, a trzy lata później trafiło również do posiadaczy Xboksów 360. Podobnie jak poprzednik wymaga opłacania miesięcznego abonamentu. Deweloperzy z firmy Capcom wprowadzili wiele mniejszych i większych zmian, ale najważniejszymi nowinkami dla fanów powinno być: 150 nowych rodzajów broni i pancerzy, nowi towarzysze i materiały, 30 specjalnych umiejętności dla postaci oraz 10 potężnych stworów, których pokonanie wymaga nie lada wysiłku od nawet od weteranów gry.

W trakcie rozgrywki w Monster Hunter: Frontier G gracze uczestniczą w polowaniach na różnego rodzaju monstra i potwory, wśród których znajdziemy wiele gatunków i rodzajów znanych z głównego cyklu. Rozpoczynając zabawę, tworzymy nowego bohatera i wybieramy jedną z 11 klas postaci. Każda posługuje się inną taktyką oraz rodzajem oręża. Mogą być to np. łuki, młoty lub miecze, a nawet broń palna. W rywalizacji i walce o przetrwanie pomogą nam inni gracze, z którymi da się zawiązać sojusze i tworzyć wyspecjalizowane gildie. Jednocześnie nasza drużna może składać się z maksymalnie czterech osób.

W przeciwieństwie do wielu gier RPG, tytuł trzyma się swoich korzeni, stawiając na szybki system walki nastawiony na akcję i wymagający zręczności oraz szybkości, a nie wysokiego levelu czy statystyk. Siłę ataku bohaterów oraz ich obronę wzmacniamy, wkładając nowy pancerz oraz używając lepszej broni. Ekwipunek uzyskujemy, wytwarzając go ze skór czy pazurów pokonanych potworów, a także wykorzystując zebrane minerały i inne materiały, które znajdziemy w wielu lokacjach.

Produkcja posiada w pełni trójwymiarową oprawę, która już na pierwszy rzut oka zdradza swój wiek. Producenci nie zmienili ani też znacząco nie zwiększyli możliwości silnika, z którego korzystają od czasu premiery oryginalnego Monster Hunter: Frontier w 2007 roku. Chociaż oczy rażą rozmyte tekstury i niezbyt dobre modele 3D, tytułu broni interesujący styl graficzny i projekty przeciwników oraz ekwipunku.

Ostatnia modyfikacja 3 grudnia 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Monster Hunter: Frontier G: 12+

PC
X360
WiiU
PS3
PSV