Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Monolith (PC)

Monolith

Przygodówka science fiction, w której gracz wciela się w astronautę imieniem Nolan Carter. Protagonista podróżował na pokładzie statku kosmicznego i rozbił się na powierzchni nieznanej mu planety.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | kosmiczne

Okładka Monolith (PC)

data premiery gry:

7cze2017

PC

data nieogłoszona

iOS AND

Monolith to przygodówka science-fiction, opracowana przez znane z serii Lost Horizon oraz Secret Files studio Animation Arts.

W grze wcielamy się w astronautę imieniem Nolan Carter, który po wybudzeniu ze snu kriogenicznego z przerażeniem odkrywa, że jego statek rozbił się na obcej planecie zlokalizowanej poza zbadanymi rejonami galaktyki. Jednocześnie udaje mu się zarejestrować dziwny pulsujący sygnał i bohater uznaje, że u jego źródeł ma szansę na znalezienie czegoś, co pozwoli mu ocalić życie. W rzeczywistości jednak odnajdzie coś, co sprawi, że zakwestionuje zarówno całą własną wiedzę, jak i poczytalność. Scenariusz pełnymi garściami czerpie z klasycznych powieści oraz filmów science-fiction i w poważny sposób podchodzi do opowiadanej historii.

Monolith to krótka produkcja. Podczas zabawy mamy okazję odwiedzić około pięćdziesiąt scen, a przejście całości zajmuje z grubsza pięć godzin. Czas ten spędzamy na typowo przygodówkowej zabawie - zajmujemy się więc eksplorowaniem lokacji, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek logicznych. Łamigłówki zostały ściśle powiązane z fabułą i większość polega na właściwym wykorzystywaniu odnalezionych przedmiotów lub manipulowaniu różnorodnymi maszynami. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano system podpowiedzi.

Również sposób wykonania jest klasyczny dla tego gatunku. Otrzymujemy zatem pełne detali dwuwymiarowe tła, po których przechadzają się trójwymiarowe postacie. Całość utrzymana jest w lekko komiksowej stylistyce, w czym pomaga wykorzystanie techniki cel-shadingu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monolith

odpowiednia dla każdego wieku

Monolith nową przygodówką autorów Secret Files
Monolith nową przygodówką autorów Secret Files

wiadomość28 grudnia 2014

Znany z gry Lost Horizon oraz serii Secret Files zespół Animation Arts zapowiedział przygodówkę science-fiction zatytułowaną Monolith.

15 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

dudo66

DDDyziak

alex_frost

Amadi55

PC
iOS
AND