Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitch
Okładka Minoria (PC)

Minoria

Platformówka akcji będąca duchową następczynią serii Momodora. Trafiamy do fantastycznej krainy, w której trwa polowanie na czarownice. Jako Siostry Semilla i Fran przemierzamy posępne lokacje i walczymy z przeciwnikami, starając się uchronić świat od zgubnego wpływu herezji.

Akcji | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | indie | side-scroll

Okładka Minoria (PC)

producent: Bombservice

data premiery gry:

27sie2019

PC

2020

Switch

Minoria to platformowa gra akcji, wzbogacona o elementy RPG, będąca duchowym następcą serii Momodora. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Bombservice, a jej wydaniem zajęła się firma DANGEN Entertainment.

Fabuła

Minoria zabiera nas w podróż do fantastycznego, mrocznego uniwersum inspirowanego średniowieczną Europą. Akcja gry toczy się podczas polowania na czarownice, urządzonego przez tak zwane Święte Biuro (ang. Sacred Office). Prowadzona przez nie Inkwizycja ściga osoby odprawiające tajemnicze ceremonie sprzeczne z zasadami Kościoła. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad Siostrami Semillą i Fran, które muszą położyć kres tym obrzędom i uchronić lud przed zgubnym wpływem herezji.

Mechanika

W grze Minoria akcję ukazano z boku. Przemierzając posępne lokacje, zajmujemy się przede wszystkim walką z napotkanymi przeciwnikami. Podczas starć należy nie tylko umiejętnie żonglować atakami mieczem i zaklęciami, lecz także wykonywać błyskawiczne uniki bądź parować ciosy wyprowadzane przez adwersarzy. Na liście tych ostatnich pojawiają się zarówno szeregowi oponenci, jak i znacznie potężniejsi bossowie dysponujący większą siłą i odpornością na obrażenia. W miarę postępów rośnie jednak potencjał bojowy naszych podopiecznych – awansując na kolejne poziomy doświadczenia, mogą stopniowo stawiać czoła coraz większym zagrożeniom.

Kwestie techniczne

Na grafikę gry Minoria składają się ręcznie rysowane, dwuwymiarowe tła i mangowe postacie. Zmaganiom towarzyszy mroczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Minoria

12+

Wymagania sprzętowe Minoria

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 770 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7

PC
Switch