Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka Milkmaid of the Milky Way (PC)

Milkmaid of the Milky Way

Stworzona przez jednoosobowe studio Machineboy klasyczna przygodówka point-and-click. W grze Milkmaid of the Milky Way poznajemy losy żyjącej w latach 20. XX wieku dziewczyny imieniem Ruth, która na co dzień prowadzi nudne i spokojne życie na farmie.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie | dwudziestolecie międzywojenne

Okładka Milkmaid of the Milky Way (PC)

producent: Machineboy

wydawca: Machineboy

Strona oficjalna

data premiery gry:

4sty2017

iOS

5sty2017

PC

Milkmaid of the Milky Way to klasyczna przygodówka point-and-click, stworzona przez jednoosobowe studio Machineboy. Zostało ono założone przez norweskiego dewelopera Mattisa Folkestada. Tytuł przeznaczony jest na platformę PC i iOS.

Fabuła

Gracze poznają losy żyjącej w latach 20. XX wieku w Norwegii młodej dziewczyny o imieniu Ruth. Prowadzi ona spokojne, ale nudne i biedne życie na jednej z farm, gdzie hoduje krowy. Jednak pewnego dnia na niebie pojawia się złoty statek kosmiczny, zmuszając kobietę do odbycia podróży, która zmieni jej życie na zawsze.

Mechanika

Milkmaid of the Milky Way na platformę PC i iOS to gra inspirowana przygodówkami z lat 90. XX wieku. Tytuł nie posiada unikalnej mechaniki rozgrywki – zabawa opiera się na przemierzaniu kolejnych lokacji w poszukiwaniu przedmiotów, które mogą się przydać przy rozwiązywaniu napotkanych problemów. Gra jest stosunkowo prosta i krótka, gdyż można ją ukończyć w około trzy godziny. Deweloper zatroszczył się jednak o pewien ciekawy element umilający zabawę. Otóż wszystkie dialogi występujące w produkcji są rymowane.

Kwestie techniczne

Studio Machineboy, wzorem innych niewielkich deweloperów, wykorzystało przy produkcji Milkmaid of the Milky Way technikę pixel art. Jest to styl graficzny, dzięki któremu gra wygląda jak za czasów konsol 8- i 16-bitowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Milkmaid of the Milky Way

odpowiednia dla każdego wieku

PC
iOS