Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Might & Magic Heroes: Era of Chaos (AND)

Might & Magic Heroes: Era of Chaos

Strategiczna gra z elementami RPG osadzona w popularnym uniwersum fantasy znanym z Heroes of Might & Magic. Might & Magic Heroes: Era of Chaos opowiada o królowej Katarzynie Ironfist, dążącej do odzyskania zniszczonego wojną Królestwa Erathii.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | Might & Magic | elementy RPG | multiplayer

Okładka Might & Magic Heroes: Era of Chaos (AND)

producent: Playcrab

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

26lis2019

iOS AND

Might & Magic Heroes: Era of Chaos to poboczna odsłona popularnej serii Might & Magic wydana w modelu free-to-play tylko na urządzenia mobilne. Pierwotnie była tytułem ekskluzywnym dla rynku chińskiego, a za jej produkcję odpowiada współpracujące z Ubisoftem studio Playcrab. Nietypowym zagraniem ze strony twórców było zaimplementowanie w tytule walk prowadzonych w czasie rzeczywistym, w odróżnieniu od większości odsłon serii, gdzie zazwyczaj mierzyliśmy się z przeciwnikami w systemach turowych.

Fabuła

Akcja gry toczy się w zniszczonym wojną Królestwie Erathii. Jego była królowa, Katarzyna Ironfist, powraca po latach na swoje ziemie, by odzyskać oraz odbudować państwo. W misji wspierają ją legendarni bohaterowie dowodzący jej armiami złożonymi z mitycznych bestii, odważnych rycerzy i potężnych czarowników.

Mechanika

Rozgrywka Might & Magic Heroes: Era of Chaos opiera się w znacznej mierze na schematach znanych z innych odsłon serii. Mamy więc zamek do rozbudowy, świat do eksplorowania oraz bitwy z napotkanymi przeciwnikami. Mapę podzielono na obszary składające się z określonej liczby segmentów, po których przemieszczamy nasze wojska. Liczba pól, jakie możemy pokonać w trakcie jednej tury, jest ograniczona, więc musimy rozważnie planować swoje posunięcia. Warto szacować, czy wycieczka po widoczny w oddali skarb nie skończy się zostawieniem wojsk w pobliżu przeważającej grupy wrogów, którzy bez problemu pokonają nas w bitwie. Surowce znalezione podczas eksploracji Erathii są nam potrzebne do rozwijania zamku. Każde ulepszenie naszej siedziby przynosi wymierne korzyści pod postacią lepszych jednostek, większych dochodów czy skuteczniejszych środków ochronnych. Artefakty poukrywane w tajemniczych ruinach rozwijają niektóre ze statystyk naszych bohaterów, a pokonując napotkane grupy przeciwników, zapewniamy sobie dodatkowy przypływ gotówki, doświadczenia i użytecznych przedmiotów.

W grze jest dostępnych ponad 40 rodzajów jednostek. Oprócz bohaterów znanych z innych odsłon serii, posiadających swoje unikalne moce, bronie i artefakty, możemy rekrutować Gryfy, Archanioły, Smoki, Orków, Rycerzy i inne istoty. Wszystkie jednostki zachowują się inaczej podczas walk. Te składają się z dwóch części: przygotowania formacji i faktycznego starcia. Podczas pierwszego etapu ustawiamy naszych żołnierzy na specjalnej planszy imitującej pole bitwy. Warto pamiętać, by poszczególne oddziały rozmieszczać tam, gdzie będą najbardziej skuteczne, przykładowo łuczników na tyłach, na pierwszej linii jednostki „tankowe” itd. Podczas walki nasze siły ruszają samodzielnie do przodu - nie mamy możliwości zmiany formacji w trakcie bitwy. Na przebieg starcia możemy wpływać tylko poprzez wykonywanie akcji naszymi bohaterami wyposażonymi w zdolności aktywne (rażące wrogów) oraz pasywne (wzmacniające jednostki sojusznicze i osłabiające statystyki przeciwników). Całość starć odbywa się w czasie rzeczywistym.

Tryby gry

Główną kampanię przechodzimy w trybie dla jednego gracza, jednak twórcy udostępnili również tryby do zabawy wieloosobowej. Możemy próbować swoich sił na specjalnej arenie do walk PvP, gdzie bitwy z innymi graczami da się toczyć w czasie rzeczywistym lub „asynchronicznym” (każda ze stron podejmuje decyzje dotyczące poczynań swoich bohaterów, a kiedy wyda rozkazy, drugi z graczy otrzymuje stosowne powiadomienie i może sam przystąpić do wydawania poleceń). Istnieje również możliwość tworzenia i dołączania do gildii. Razem z innymi jej członkami możemy szturmować zamki i wykonywać specjalne misje, dzięki którym wspinamy się na szczyt rankingu gildii i zdobywamy cenne przedmioty. Dodatkowymi aktywnościami online są również wydarzenia i wyzwania umożliwiające nam zdobycie kolejnych premii.

Kwestie techniczne

Gra wyróżnia się od innych odsłon serii pod względem oprawy graficznej. Twórcy porzucili typowy dla „herosów” baśniowy design na rzecz grafiki inspirowanej anime w stylu 2D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Might & Magic Heroes: Era of Chaos

12+

Wymagania sprzętowe Might & Magic Heroes: Era of Chaos

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND