Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Midnight Run (PS1)

Midnight Run PS1

Skonwertowana z automatów zręcznościowa gra wyścigowa, która pozwala sprawdzić swoje umiejętności podczas nocnych przejazdów po mieście za kierownicą sportowych samochodów.

Wyścigi | Japonia

Sony PlayStation 1
Okładka Midnight Run (PS1)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

30stycznia1998

Przygotowana przez Konami konwersja gry wyścigowej, która w oryginale ukazała się w 1995 roku na automatach. Tytuł jest typowym przedstawicielem dynamicznych, ale krótkich i skromnych pod względem zawartości gier z automatów.

Mechanika

Midnight Run to zręcznościowa gra wyścigowa, która pozwala zasiąść za sterami kilku maszyn popularnych w końcówce lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Samochody dostępne są w dwóch wersjach, normalnej i mocniejszej – po tuningu, która charakteryzuje się większą szybkością. Twórcy oddali do dyspozycji posiadaczy PS1 trzy różniące się długością i skomplikowaniem tory umieszczone w fikcyjnej metropolii. W każdym z nocnych wyścigów uczestniczy w sumie czterech kierowców, którzy muszą nie tylko wykazać się najlepszym tempem i znajomością trasy, ale też refleksem, by unikać zwykłych użytkowników dróg. Gra nie stara się realnie symulować zachowania pojazdów, więc kolizje są umowne, a auta łatwo wprowadzić w kontrolowany poślizg i w ten sposób pokonać nawet spory odcinek toru.

Kwestie techniczne

Midnight Run to trójwymiarowa produkcja, którą wyróżnia typowo arcade’owa stylistyka i wysokie tempo zabawy. W grze znajdują się wprowadzające w klimat nielegalnych wyścigów scenki FMV. Autorzy wzorowali dostępne pojazdy na prawdziwych maszynach z Japonii, jak toyota supra czy honda NSX.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Midnight Run

Wymagania wiekowe Midnight Run

12+