Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Midnight Mysteries: The Edgar Allan Poe Conspiracy (PC)

Midnight Mysteries: The Edgar Allan Poe Conspiracy PC

Gra logiczna stworzona z okazji 200. rocznicy urodzin słynnego pisarza Edgara Allana Poego.

Logiczne | ukryte przedmioty

PC Windows
Okładka Midnight Mysteries: The Edgar Allan Poe Conspiracy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28września2009

Gra Midnight Mysteries: The Edgar Allan Poe Conspiracy to kolejna produkcja studia MumboJumbo specjalizującego się w casualowych grach. Wcielamy się w postać pisarza zajmującego się tworzeniem powieści z dreszczykiem. Pewnego dnia otrzymuje on zaproszenie od nieżyjącego, amerykańskiego autora, Edgara Allana Poego, który do tej pory cieszy się dużą popularnością wśród miłośników tajemniczych historii.

Zadaniem gracza jest gromadzenie dowodów, przesłuchiwanie świadków oraz łączenie ze sobą poszlak dotyczących niewyjaśnionej przyczyny śmierci znanego pisarza. W tym celu rozwiązujemy liczne łamigłówki. Wśród nich kluczową rolę odgrywają zadania typu hidden objects. Polegają one na odnalezieniu w określonym czasie wszystkich wskazanych przedmiotów, które twórcy gry skrzętnie ukryli w wypełnionych różnymi drobiazgami lokacjach.

Entuzjastów twórczości Edgara Allana Poego z pewnością ucieszy fakt, że poszczególne etapy w pewnym stopniu nawiązują do jego najsłynniejszych dzieł. Pozwala to na lepsze odczucie atmosfery tajemniczości i w efekcie wpływa na przyjemność płynącą z rozgrywki. Fabuła przedstawiona w produkcji studia MumboJumbo zamyka się w ciągu jednej doby, więc gracz odczuwa także napięcie związane z koniecznością szybkiego posuwania akcji do przodu.

Oprawa graficzna nie odbiega od przeciętnego poziomu dla casualowych gier z tego gatunku. Do ukazania lokacji i łamigłówek wykorzystano ręcznie rysowane, statyczne plansze 2D. Dzięki temu produkcja Midnight Mysteries działa płynnie nawet na słabszym sprzęcie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Midnight Mysteries: The Edgar Allan Poe Conspiracy

Wymagania wiekowe Midnight Mysteries: The Edgar Allan Poe Conspiracy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Midnight Mysteries: The Edgar Allan Poe Conspiracy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (z obsługą DirectX 9.0)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata (Wakfu, Just Cause 3, Blizzard) 28/10/11
Wieści ze świata (Wakfu, Just Cause 3, Blizzard) 28/10/11

wiadomość28 października 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o filmie Phoenix Wright, dacie premiery Wakfu, dementi w sprawie Just Cause 3 i jesiennej aktualizacji Xbox Live.