Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Miami Nights: Singles in the City (NDS)
OkładkaMiami Nights: Singles in the City (NDS)

Miami Nights: Singles in the City NDS

Gra w dużym stopniu wzorowana na serii "The Sims". Prowadzimy towarzyskie życie na terenie tytułowej metropolii. Możemy wybierać pomiędzy trzema różnymi ścieżkami kariery, stając się na przykład sławnym aktorem.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Miami Nights: Singles in the City Premiera NDS

16stycznia2008

producent: Gameloft wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Miami Nights: Singles in the City

The Sims 2

Harvest Moon DS

MySims

Miami Nights jest produktem trudnym do jednoznacznego sklasyfikowania. Najogólniej można byłoby stwierdzić, iż gra ta ma do zaoferowania prowadzenie luksusowego towarzyskiego życia. Swoje działania wykonujemy na terenie tytułowego Miami. Produkt ten początkowo ukazał się wyłącznie na telefony komórkowe, odnosząc na nich spory sukces. Dopiero z czasem zdecydowano się na opracowanie pełnoprawnej konwersji na konsolę DS. Jest ona bardzo zbliżona do swojego pierwowzoru, oferując kilka zupełnie nowych atrakcji.

Jedną z podstawowych zalet Miami Nights jest duża swoboda podejmowania działań. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej gry musimy utworzyć własną postać. Zadbano tu o szerokie pole do customizacji. Modyfikacje mogą dotyczyć zarówno wyglądu postaci, jak i preferowanych cech charakteru. Wzorem chociażby serii The Sims, musimy też regularnie dbać o zaspokajanie kilku podstawowych potrzeb – higieny, pęcherza, snu oraz pożywienia. Utworzonymi osobami możemy ponadto dzielić się z innymi graczami.

Sterowana przez nas postać wybiera jedną z trzech różnych ścieżek kariery – modela/modelki, piosenkarza/piosenkarki lub aktora/aktorki. Z każdą z tych ścieżek powiązane są specyficzne zadania, których wykonaniem możemy się w dowolnym momencie zająć. Do naszej dyspozycji oddanych zostało około 30 różnych lokacji. W każdym z tych miejsc spotykamy nowe postaci, z którymi podejmujemy różnorakie formy interakcji.

W Miami Nights wykonywanie większości czynności związane jest przystępowanie do prostych mini-gier, wykorzystujących zazwyczaj ekran dotykowy handhelda. W taki oto sposób możemy przystąpić między innymi do golenia, poprawiania makijażu, czy zmywania naczyń. Sterowaną przez siebie postać obserwujemy w pełnych trzech wymiarach. Drugi ekran służy natomiast między innymi do wyświetlania nazwy lokacji, dostępnych w danym momencie akcji, czy wartości współczynników potrzeb.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Miami Nights: Singles in the City

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.