Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka MetropolisMania 2 (PS2)

MetropolisMania 2 PS2

Dość złożona strategia czasu rzeczywistego, w której zajmujemy się rozwojem tytułowej metropolii. W tym celu stawiamy nowe budynki oraz uważnie przysłuchujemy się zachciankom mieszkańców.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka MetropolisMania 2 (PS2)

wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

14sierpnia2007

MetropolisMania 2 jest kontynuacją dość złożonej strategii czasu rzeczywistego, której pierwsza część w 2002 roku została wydana w Europie. Podobnie jak w przypadku poprzedniej części, zajmujemy się rozwojem tytułowej metropolii. Opisywanej grze daleko jest do poziomu skomplikowania prezentowanego choćby przez tytuły z serii Sim City. MetropolisMania w większym stopniu przypomina takie gry jak chociażby Tycoon City: New York, wiele istotnych kwestii podając w dość uproszczonej formie. Za wydanie tej gry odpowiedzialny jest koncern Natsume. Warto także zauważyć, iż obie części opisywanej strategii początkowo planowane były z myślą o japońskim odbiorcy. Gra ukazała się wyłącznie na konsolę PlayStation 2.

Zadaniem gracza jest zaprojektowanie tętniącej życiem metropolii i to praktycznie od samych podstaw. W pierwszej kolejności należy więc w jakiś sposób zachęcić mieszkańców, tak aby następnie móc zasopokajać ich potrzeby. Istotną rolę odgrywa w tym przypadku wypytywanie przypadkowych przechodniów o ich opinie na temat miasta i ewentualnych zmian, które wypadałoby poczynić. Mogą bowiem domagać się postawienia kin, zbudowania większej ilości parków, czy zwiększenia ekskluzywności okolicy. Utrzymywanie ich zadowolenia na wysokim poziomie jest bowiem niezbędne do dalszego rozwoju. Pozwala to nie tylko na zatrzymanie aktualnych mieszkańców, ale i pozyskanie zupełnie nowych lokatorów.

Oprócz stawiania nowych budynków należy też oczywiście dbać o odpowiednią sieć połączeń. Oprócz standardowych ulic mogą to być między innymi połączenia kolejowe. Interfejs jest jednocześnie bardzo uproszczony, przez co rozbudowa miasta nie stanowi problemu. Oprawa wizualna MetropolisMania 2 prezentuje się dość nietypowo, nawiązując do stylu prezentowanego choćby przez filmy z gatunku anime. Tyczy się to zarówno wystroju otoczenia, jak i spotykanych w trakcie zabawy postaci niezależnych (mieszkańców).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do MetropolisMania 2

Klasyfikacja PEGI MetropolisMania 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MetropolisMania 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci