Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOSAND
Okładka Meganoid (PC)
OkładkaMeganoid (PC)

Meganoid

Dwuwymiarowa platformówka akcji z elementami produkcji typu roguelike, za której stworzeniem stoi niezależne studio OrangePixel. Gracz wciela się w uzbrojonego po zęby herosa przemierzającego generowany proceduralnie pokład tytułowego statku.

Akcji | science fiction | platformówki | roguelike | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Meganoid Premiera

15mar2017

AND

29mar2017

iOS PC

Gry podobne do Meganoid

Terraria

Starbound

Broforce

Meganoid jest dwuwymiarową platformówką akcji z elementami roguelike'a, opracowaną przez niezależne studio OrangePixel. Produkcja, wydana między innymi na platformie AND, PC i iOS, jest rebootem gry o tym samym tytule, która w 2011 roku trafiła wyłącznie na urządzenia mobilne.

Mechanika

W Meganoid gracz trafia na pokład tytułowego statku, który przemierza w skórze uzbrojonego po zęby śmiałka. Akcja prezentowana jest z boku, a w trakcie zabawy eksplorujemy zróżnicowane poziomy, przeskakujemy z platformy na platformę, unikamy wszechobecnych pułapek i rozmaitych niebezpieczeństw oraz walczymy z hordami zróżnicowanych przeciwników. Podczas wojaży od czasu do czasu znajdujemy nie tylko power-upy zwiększające potencjał bojowy prowadzonego bohatera, lecz także nowe rodzaje broni (rozbudowany arsenał obejmuje ładunki wybuchowe, wyrzutnie rakiet czy choćby karabiny plazmowe) i przydatne gadżety pokroju flar i noktowizora (ułatwiające nawigację w ciemności) lub plecaka odrzutowego.

Dodatkową atrakcją są specjalne karty pozwalające na modyfikację wybranych elementów gry. Dzięki nim możemy na przykład wyłączyć wszystkie wyrzutnie rakiet lub sprawić, że pokonani przeciwnicy pozostawią po sobie cenniejsze przedmioty. W miarę odnoszonych sukcesów uzupełniamy również bazę danych, w której znajdujemy informacje dotyczące wszystkich elementów ekwipunku i przedmiotów, jakie napotykamy na swojej drodze. Co ciekawe, niemal cała zawartość gry jest generowana proceduralnie – tyczy się to zarówno układu pomieszczeń, jak i rozmieszczenia wyżej wymienionych „znajdziek”, a także miejsc występowania określonych adwersarzy. Z uwagi na wysoki poziom trudności, heros ginie wyjątkowo często – każda śmierć jest jednak nauką, z której można wyciągnąć wnioski ułatwiające zabawę przy kolejnym podejściu.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Meganoid na platformie AND, PC i iOS nie zachwyca. Utrzymano ją bowiem w pixelartowej stylistyce, której jakość przywodzi na myśl produkcje z początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Niemniej, niedostatki są w pewnym stopniu rekompensowane przez szybką i dynamiczną rozgrywkę.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Meganoid: Odpowiednia dla każdego wieku.

Meganoid Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7
PC
AND
iOS