Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar / Cybeast Gregar (GBA)

Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar / Cybeast Gregar GBA

Mega Man Battle Network 6 Cybeast Gregar (wersja „niebieska”) i Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar (wersja „czerwona”) to dwie odsłony szóstej już części znanego japońskiego cyklu z gatunku cRPG, wydawanego przez Capcom.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar / Cybeast Gregar (GBA)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

13czerwca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mega Man Battle Network 6 Cybeast Gregar (wersja„niebieska”) i Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar (wersja „czerwona”)to dwie odsłony szóstej już części znanego japońskiego cyklu z gatunku cRPG, wydawanego przez Capcom. Akcja gry toczy się w dwóch przestrzeniach: w świecie rzeczywistym oraz w cyberpunkowej sieci, w której rozgrywamy pojedynki z wirusami i wrogimi Sztucznymi Inteligencjami. Bohaterami gry są chłopiec Lan i jego wirtualny przyjaciel Mega Man. Ojciec Lana dostał nową pracę, w związku z czym cała rodzina przeprowadza się do nowego miasta. Tam czekają na chłopca nowe znajomości, nowe przygody i nowi wrogowie.

Oba wydania gry różnią się przede wszystkim walką finałową – stoczymy ją bądź z wielkim wilkiem (Gragar), bądź z równie potężnym jastrzębiem (Falzar). Dawno temu te prastare bestie (zwane Cybeasts) pojawiły się w sieci, gdzie starły się ze sobą w potwornej walce. Jej efektem jest olbrzymi krater, na którego dnie spoczęły oba kolosy pogrążone w głębokim śnie. Po wielu latach ktoś postanowił je obudzić. Wyrwane z letargu bestie znów zaczynaj terroryzować sieć.

Część gry tocząca się w świecie rzeczywistym nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne produkcje typu jRPG – chodzimy, rozmawiamy, przyjmujemy misje, robimy zakupy, poprawiamy parametry Mega Mana i wybieramy chipy bojowe do walki. Ta zaś odbywa się już w wirtualnej rzeczywistości. Mamy tu do czynienia z rozgrywanymi w systemie turowym pojedynkami, zawierającymi w sobie elementy znane z wielu gier karcianych. Jednakże zamiast kart wykorzystujemy chipy bojowe. Posiadamy pewną „talię” tychże, a z niej na początku tury wybieramy kilka, które wykorzystujemy w czasie jej trwania. Do dyspozycji mamy chipy ataku, chipy wspierające atak, bądź wpływające na środowisko rozgrywki (np. niszczące pewne pola planszy). Poza tym w każdej z wersji gry spotkać możemy pięć wirtualnych postaci, które po pokonaniu użyczają swojej mocy Mega Manowi pozwalając mu na wykonywanie tzw. Cross Ability. Dodatkowo dysponujemy tzw. Beast Out – mocami wykorzystującymi umiejętności jednej z Cybeasts.

Zarówno ataki specjalne, jak i zwykłe chipy bojowe różnią się w zależności od wersji gry. Dzięki temu gracze łącząc się ze sobą za pomocą kabla mogą handlować i wymieniać się chipami. Możliwe są również walki między graczami. Dla zwiększenia emocji jako stawkę tych rozgrywek ustawić można któryś ze swoich drogocennych chipów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Gry podobne do Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar / Cybeast Gregar

Klasyfikacja PEGI Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar / Cybeast Gregar

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar / Cybeast Gregar

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Dwadzieścia lat Mega Mana
Dwadzieścia lat Mega Mana

wiadomość17 grudnia 2007

Dziś mija dwadzieścia lat od momentu premiery w Japonii pierwszej gry z przygodami jednej z najważniejszych postaci gier video, Mega Mana. Gra powstała w studiu CapCom, zaś docelową platformą była bijąca wtedy rekordy popularności konsola NES (Nintendo Entertainment System). Od chwili swego powstania, aż do chwili obecnej marka ta wykorzystywana była w dziesiątkach niezliczonych produkcji

Historia Mega Mana w 5 minut i 42 sekundy
Historia Mega Mana w 5 minut i 42 sekundy

wiadomość1 sierpnia 2007

Metal Gear nie jest jedynym cyklem obchodzącym w tym roku 20 rocznicę powstania. Drugim solenizantem, nie mniej popularnym, jest Mega Man – superbohater kilkudziesięciu gier wyprodukowanych przez wewnętrzne studia japońskiej firmy Capcom (znany również pod imieniem Rock Man).

Kolejna odsłona Mega Man Battle Network w wersji GBA na horyzoncie
Kolejna odsłona Mega Man Battle Network w wersji GBA na horyzoncie

wiadomość1 marca 2006

Przedstawiciele firmy Capcom poinformowali o pracach nad grą Mega Man Battle Network 6 przeznaczoną dla konsoli przenośnej GBA. Gra ukaże się w dwóch wersjach, Cybeast Gregar oraz Cybeast Falzar, połączonych ze sobą fabułą, ale różniących się specyficznymi cechami, m.in. finalnymi bossami czy strategiami potrzebnymi do odniesienia zwycięstwa. Premierę gier zapowiedziano na drugi kwartał 2006.