Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mayhem in Single Valley (PC)
OkładkaMayhem in Single Valley (PC)

Mayhem in Single Valley PC

Przygodowa gra akcji z elementami RPG, przywodząca na myśl serię The Legend of Zelda. W Mayhem in Single Valley wcielamy się w Jacka, który po tym, jak okoliczne zwierzęta zostały zmienione w krwiożercze monstra, musi zrobić wszystko, by uratować rodzinne miasteczko.

Akcji | platformówki | elementy RPG | 2D | indie | przygodowe gry akcji

Mayhem in Single Valley Premiera PC

20maja2021

Steam

20maja2021

producent: Fluxscopic wydawca: tinyBuild Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Mayhem in Single Valley

Hype: The Time Quest

Anodyne

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas

Mayhem in Single Valley jest przygodową grą akcji z elementami RPG, budzącą skojarzenia z serią The Legend of Zelda. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Fluxscopic, które wcześniej stworzyło grę You Are Not a Banana, natomiast jego wydaniem zajęła się firma tinyBuild.

Fabuła

Mayhem in Single Valley zabiera nas w podróż do tytułowego miasteczka. Głównym bohaterem jest Jack Johnson, czyli nastolatek, który opuszcza rodzinę, by udać się do college'u w wielkiej metropolii. Po przekroczeniu progu domu zauważa jednak, że okolica zmieniła się nie do poznania. Ktoś zatruł wodę w rzece, co zmieniło okoliczną zwierzynę w krwiożercze monstra. Nie zastanawiając się zbyt długo, protagonista porzuca wcześniejsze plany i rusza na ratunek swemu miasteczku.

Mechanika

W Mayhem in Single Valley akcję ukazano z lotu ptaka. W trakcie rozgrywki przemierzamy tytułową mieścinę i okalające ją tereny; wśród dostępnych lokacji znajdziemy zarówno malownicze plenery, jak i posępne podziemia. Motorem gry są zadania zlecane przez mieszkańców, jednak droga do realizacji wielu z nich jest wyboista.

Na drodze Jacka stają różnorodni przeciwnicy; nasz podopieczny może się z nimi rozprawiać na rozmaite sposoby, aczkolwiek walka nie zawsze jest najlepszym z nich. Bohater potrafi bowiem łączyć różnorodne składniki, by przy pomocy uzyskanych w ten sposób przedmiotów manipulować zachowaniem wrogów i umożliwić sobie ucieczkę. Ponadto nastolatek może wykorzystywać ich wzajemne animozje na własną korzyść; przykładowo, wiewiórki boją się niedźwiedzi, zatem możemy rozpędzić stado krwiożerczych gryzoni, kierując niedźwiedzia w ich stronę.

Jack musi także rozwiązywać nieskomplikowane zagadki środowiskowe, najczęściej polegające na przesuwaniu obiektów po lokacjach. Czekają na niego również sekcje zręcznościowe, wymagające przeskakiwania po platformach, używania parasola w roli lotni (i szybowania na podmuchach wiatru) czy choćby przeprawy przez rzekę płynącą wartkim strumieniem. Oprócz tego od czasu do czasu nastolatek zasiada za sterami pojazdów (pokroju wózka golfowego).

Autorzy zdecydowali się również na implementację dwóch nietypowych rozwiązań. Bohater nosi przy sobie niewielki magnetofon, dzięki czemu podczas zabawy sami możemy wybierać muzykę, która będzie nam przygrywać. Ponadto jego ekwipunek mieści się w plecaku; chcąc pozbyć się obciążenia (na przykład przed wskoczeniem do wody), musimy pamiętać o tym, że wraz z nim tracimy całe zebrane wyposażenie.

Kwestie techniczne

Mayhem in a Single Valley posiada barwną grafikę wykonaną w technice pixel art. Podczas zabawy towarzyszy nam dynamiczny, chiptune'owy soundtrack.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Mayhem in Single Valley cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Mayhem in Single Valley: 12+

Mayhem in Single Valley Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit