Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Matchstick Puzzle by DS (NDS)

Matchstick Puzzle by DS NDS

Gra logiczno-zręcznościowa, w której do wykonywania kolejnych ruchów używamy zapałek. Do rozwiązania jest ponad 150 różnorakich łamigłówek, rozgrywanych na trzech poziomach trudności.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Matchstick Puzzle by DS (NDS)

producent: Ertain

wydawca: Mercury Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

12lutego2008

Matchstick Puzzle by DS jest połączeniem gry logicznej oraz niezbyt skomplikowanej zręcznościówki. Zajmujemy się rozwiązywaniem różnego rodzaju problemów, wykorzystując do tego celu tytułowe zapałki. Opisywana gra jest jednym z produktów wchodzących w skład cyklu Zen Series. Inne ciekawe tytuły z tej serii to Paint by DS oraz Aquarium by DS.

Producent przygotował ponad 150 zagadek logicznych, rozwiązywanych na trzech różnych poziomach trudności. Jak już zostało powiedziane, cechą wspólną wszystkich łamigłówek jest konieczność używania zapałek. W zależności od rodzaju danego zadania konieczne może stać się przekładanie tych obiektów, likwidowanie ich z pola gry, czy obracanie ich w inną stronę. Jeśli chodzi o same zagadki, dotyczą one w głównej mierze przeobrażania widocznych na ekranie konstrukcji, tak aby mogły one przybierać ściśle określone kształty. Łamigłówki mogą też jednak dotyczyć zadań matematycznych, czy odgadywania poprawnych słów.

Wybieramy pomiędzy dwoma głównymi trybami zabawy. Bardzo ciekawie prezentuje się tu tryb o nazwie Time Attack, w którym należy się ścigać z upływającym czasem, próbując jednocześnie ustanowić rekord rozwiązania danej łamigłówki. Z myślą o początkujących graczach przygotowano szereg interesujących opcji. Jeszcze przed przystąpieniem do właściwej zabawy możemy zdecydować się na krótki trening. Ponadto w dowolnym momencie rozgrywki dostępny jest przycisk podpowiedzi.

Zabawa toczy się na obu ekranikach konsoli DS. Górny ekran służy do wyświetlania informacji na temat aktualnie rozwiązywanego problemu, a dolny prezentuje właściwą rozgrywkę. Do przesuwania zapałek wykorzystujemy stylusa. Oprawa wizualna Matchstick Puzzle by DS jest bardzo uproszczona, ale i zarazem wyjątkowo czytelna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Matchstick Puzzle by DS

Klasyfikacja PEGI Matchstick Puzzle by DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Powalcz z łamigłówkami Matchstick Puzzle By DS przy pomocy zapałek
Powalcz z łamigłówkami Matchstick Puzzle By DS przy pomocy zapałek

wiadomość14 września 2007

Firma Mercury Games ujawniła pierwsze oficjalne informacje na temat Matchstick Puzzle By DS. Gra logiczna, w której będziemy rozwiązywać liczne i skomplikowane zagadki przy wykorzystaniu wszystkich właściwości konsoli Nintendo DS, ukaże się w Europie pod koniec przyszłego miesiąca.