Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONESwitch
Okładka Mars Horizon (PC)
OkładkaMars Horizon (PC)

Mars Horizon

Strategia ekonomiczna z elementami symulacji, w której stajemy na czele agencji kosmicznej. W Mars Horizon naszym nadrzędnym celem jest wysłanie ludzi na Marsa. Nim jednak do tego dojdzie, musimy wznieść bazę, dbać o rozwój technologii oraz wykonać mnóstwo innych misji.

Strategiczne | ekonomiczne | kosmiczne | indie | elementy symulacyjne

Mars Horizon Premiera

17lis2020

PC PS4 XONE Switch

Mars Horizon jest rozbudowaną strategią ekonomiczną z elementami symulacji. W grze przejmujemy kontrolę nad wybraną agencją kosmiczną i dołączamy do swoistego „kosmicznego wyścigu”, którego celem jest wysłanie pierwszych ludzi na tytułową Czerwoną Planetę. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Auroch Digital i powstała we współpracy z ekspertami z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Mechanika

Zabawę w Mars Horizon rozpoczynamy od wyboru jednej z pięciu agencji kosmicznych; każda z nich posiada unikalne cechy, projekty baz, rakiety, statki kosmiczne oraz pojazdy służące do eksploracji Układu słonecznego. Jeśli żadna z nich nie przypadnie nam do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć od podstaw własną. Gra została podzielona na misje, a rozgrywka toczy się w trybie turowym. W trakcie zabawy na naszych barkach spoczywa mnóstwo obowiązków, toteż warto jak najszybciej ustalić priorytety, by w późniejszej fazie rozgrywki nie narobić sobie bałaganu.

Pierwszym krokiem na naszej drodze do gwiazd jest wzniesienie bazy, którą z czasem będziemy rozbudowywać. Powinny się w niej znaleźć nie tylko platformy startowe dla rakiet, lecz także wszelkiej maści laboratoria oraz placówki treningowe. Poza tym musimy zatrudnić ludzi, wśród których znajdziemy zarówno naukowców, jak i pracowników fizycznych oraz astronautów. W miarę postępów należy również dbać o rozwój naszego przedsiębiorstwa, odblokowując kolejne elementy z rozbudowanego drzewa technologicznego. Swoistą wisienką na torcie jest natomiast możliwość samodzielnego projektowania rakiet i pojazdów, w oparciu o podzespoły inspirowane tymi z prawdziwych misji.

Oczywiście na to wszystko potrzebujemy sporych funduszy. Pieniądze zarabiamy, podpisując kontrakty i realizując wytyczone w nich cele. Poszczególne misje potrafią ciągnąć się miesiącami (zwłaszcza te, które wymagają opracowania zupełnie nowych technologii), a jako że „czas to pieniądz”, często jesteśmy zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji i stawiania czoła niespodziewanym wyzwaniom. Wielu awarii bądź katastrof można bowiem uniknąć, poświęcając dodatkowe tygodnie na fazę planowania.

Pomimo że nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystko to robić w pojedynkę, czasami lepszym rozwiązaniem bywa nawiązanie współpracy z innymi agencjami kosmicznymi. Choć w takim przypadku musimy podzielić się zarobkami ze swoimi partnerami, w zamian otrzymujemy dostęp do opracowanych przez nich rozwiązań. Ponadto taki krok pozwala nam wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie, jak na przykład badania nad nowymi technologiami, resztę pozostawiając wspólnikom.

Kwestie techniczne

Mars Horizon posiada barwną grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 12 listopada 2020

Tryb gry: single player  

Mars Horizon cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Mars Horizon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mars Horizon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GT 740 / 1 GB Radeon HD 5770 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
Switch